Gündem

GATA’nın tarikatçı başhekim yardımcısı Ali Edizer görevden alındı

Sıhhat Bakanlığı Denetim Kurulu tarafından hakkında tahlil başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

GATA'nın tarikatçı başhekim yardımcısı Ali Edizer görevden alındı

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Durumu Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak atama yapan Dr. Ali Edizer’in fazla eşliliği savunan ve Uygar Kanun’un kaldırılmasını isteyen açıklamaları sosyal medyada tepkilere yol açtı. Afiyet Bakanlığı Teftiş Kurulu göre hakkında tahlil başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

SOL PARTİ’DEN TEPKİ

Tarikatçı doktor Edizer’in açıklamalarına “Tüm kurumları tarikat karanlığında çürüttüler. Yobazın karanlığını yeneceğiz” sözleriyle tepki gösteren SOL Parti, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve Menzilci olduğu iddia edilen Dr. Ali Edizer, uygar kanunu niyet aldı. AKP iktidarı bütün kurumları tarikat karanlığına teslim ederek çürüttü. Gericiliği, tarikat karanlığını yeneceğiz” dedi.

Bir sağlık kurumunu emanet ettikleri, Başhekim yardımcısı medeni kanunu kasıt aldı.

Tüm kurumları tarikat karanlığında çürüttüler. Yobazın karanlığını yeneceğiz. pic.twitter.com/qXX4n7R0kd

— SOL Parti (@solpartibilgi) October 5, 2020

EDİZER: BAŞIM ÜZERINE

Görevden alınmasının peşinde Twitter hesabından paylaşım yapan Edizer, Sağlık Durumu bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek “Aldım, kabul ettim Sayın Bakanım. Başım üzerine” dedi.

Aldım, kabul ettim Sayın bakanım @drfahrettinkoca

Başım üzerine

— Ali Edizer (@draliedizer) October 5, 2020

Edizer, gerici paylaşımlarına tepki belirten sosyal medya kullanıcılarına karşın ise “Destek veren ve dua eden kardeşlerime teşekkürler. Apaçık bir bıkkınlık da değil zaten. Olağan CeHaPe hazımsızlığı ve edepten ve hayadan yoksun bir topluluğun sosyal medya üzerinden kendilerine uygu basmakalıp yorum ve hakaretler. pek. Kem söz sahibinindir…” dedi.

Yardım veren ve dua eden kardeşlerime teşekkürler.

Apaçık bir can sıkıntısı da değil zaten.

Klasik CeHaPe hazımsızlığı ve edepten ve hayadan mahrum bir topluluğun sosyal ağ üzerinden kendilerine yakışır bayağı yorum ve hakaretler. pek.

Kem söz sahibinindir…

— Ali Edizer (@draliedizer) October 5, 2020

NE OLMUŞTU?

Afiyet Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Uygar Kanun’u ve tek eşliliği hedef bölge paylaşım yaptı. Edizer, gündem olması arkasından yorumlama yaparak sözlerini savunmuştu.

Son dönemde özellikle Sağlık Bakanlığı’nda Menzil tarikatı mensuplarının kadrolaştığı iddiaları konuşulurken, Ali Edizer’in aynı tarikattan olduğu öne sürülmüştü.

Edizer’in paylaşımlarında sık Semerkant Dergisi ve Beşir Derneği gibi Menzil Tarikatı bağlantılı kuruluşlar ile @Gizli_Gölge ve @HasemiErol gibi benzer cemaatten hesapların paylaşımlarına yer vermesi de dikkat çekmişti.

CHP Grup Başkanvekili Hür Özel, Ali Edizer’in paylaşımıyla ilgili olarak Twitter hesabından Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurmuştu.

Özel, “Sosyal Medya paylaşımları sebebiyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Afiyet Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı açıklama etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulunmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu