Gündem

Gelecek Partisi’nin İzmir’deki 6 ilçe başkanı görevi bıraktı

Gelecek Partisi’nin Torbalı, Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanları, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yürüttüğü Gelecek Partisi’nde istifa haberleri art arda geldi. Gelecek Partisi’nin Torbalı, Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanları, Karabağlar İlçe Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda 6 ilçe başkanı, istifa ettiğini duyurdu.

“BU KARARI ELDE ETMEK ZORUNDA KALDIK”

Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner, ilçe başkanları namına bir açıklama yaparak, “Son zamanlarda ilçe başkanları olarak genel merkezin İzmir‘e karşısında yakışıksız politikaları bize bu kararı almaya zoraki bırakmıştır” dedi.

Gelecek Partisi'nin İzmir'deki 6 ilçe başkanı görevi bıraktı

“PARTİDE SİYASET YAPAMIYORUZ”

Fidaner, istifalarla ilgili şöyle konuştu:

“İstifalarımızın sebebi, siyasette izleyeceğimiz yol konusunda genel merkezle anlaşamamamız değildir. Ne eyvah fakat sorun partimizde siyaseten nasıl bir yol izleyeceğimiz yok, sorun bu partide siyaset yaptırılmamasıdır. Partimizin üst kademelerinde sorun çözme makamında olanlar, bugün partideki esas sorunun kendisi olmaya başlamıştır. Genel merkez yetkililerinin ‘benim adamım bu şehri yönetecek’ anlayışı ve bu sebeple giriştikleri bilek güreşi bundan böyle bir meydan muharebesini dönüşmüştür. İzmir’i bu şehrin kendi dinamiklerine vazgeçmek yerine her gün yangını büyütüp genel merkezden bazıları kendilerine bölge başlamak için bu yangını vasıta olarak kullanmaktadır. İstikrarsızlık ve basiretsizlik, genel merkezden İzmir’e müdahale eden herkeste en üst perdeden kendini göstermektedir. Daha yeni il başkanı değişiminin olduğu şehrimizde, il yönetimi konusu bile genel merkez kadar çözülememiştir.”

Gelecek Partisi'nin İzmir'deki 6 ilçe başkanı görevi bıraktıGelecek Partisi'nin İzmir'deki 6 ilçe başkanı görevi bıraktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu