Teknoloji

Giriş Seviye Akıllı Telefon Dostu Gmail Go Yayınlandı

Android işletim sisteminin sahibi Google, tüm zeki telefonların en yüksek donanımlara sahip olmadığını bildiğinden kuvvetsiz donanımlı bütçe dostu akıllı telefonlar için asıl uygulamalarının birer ‘Go’ versiyonunu sunuyor. Google Go, Google Yardımcı Go, Google Haritalar Go gibi isimlere sahip olan bu uygulamalar, tam sürümlerine kıyasla daha kolay bir arayüz ve nitelik yelpazesi sunarak ‘cılız’ akıllı telefonlarda yüksek performans sağlıyor.

Google, sol olarak e-posta servisi Gmail için bir ‘Go’ kullanım yayınladı ve Gmail Go artık bütün Android zeki telefon kullanıcılarının erişimine gevşemiş durumda. genelde baktığımızda orijinal Gmail uygulamasıyla aynı tasarım diline sahip olan Gmail Go, buna rağmen sistemi yoran tasarım detaylarına veya Google Meet entegrasyonuna sahip değil.

Gmail ile Gmail Go arasındaki ayrım epeyce eksik

Gmail Go

Solda Gmail, sağda ise Gmail Go’nun ekran görüntüsü yer alıyor

Yukarıdaki ekran görüntülerinde orijinal Gmail uygulamasıyla Gmail Go uygulamasını yan yandan görüyorsunuz. Ana ekrana baktığımızda iki başvuru arasındaki en büyük farkın araba çubuğundaki gölgeli renklendirme ve alttaki Meet butonu olduğu görülüyor. bununla beraber Google, Gmail Go’da uygulamanın FPS değerini de düşürmüş durumda. bu nedenle başvuru formu tam sürüme kadar daha az akıcı görünse de bu durum daha performanslı çalışmasını sağlıyor.

‘Go’ uygulamalar daha fazla Android Go ile çalışan telefonların Google hizmetlerinden tam performans faydalanabilmesi için geliştiriliyor olsa da tüm Android kullanıcılarının bu uygulamalara erişimi bulunuyor. Eğer orijinal Gmail uygulamasından daha eksik ‘havalı’ ama daha performanslı bir kullanım arıyorsanız, buraya tıklayarak Gmail Go uygulamasına bir talih verebilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu