Gündem

Giyinme kabininde kadınların videolarını çeken spor salonu çalışanı tutuklandı

İstanbul Şişli’de bir alışveriş merkezinin içerisinde yer alan spor salonunda çalışan bir kişinin, kadın müşteri ve çalışanlara ait giyinme kabinine çaktırmadan kamera yerleştirerek, röntgencilik yaptığı ortaya çıktı. Hakkında soruşturma başlatılan Halil İbrahim A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Giyinme kabininde kadınların videolarını çeken spor salonu çalışanı tutuklandı

İstanbul Şişli’deki bir alışveriş merkezinde yer alan lüks spor salonunda ‘röntgencilik’ olayı yaşandı.

Spor salonunda çalışan bir kadın, giyinme kabininde üzerini değiştirdiği sırada, kabinin üzerinde el görür görmez hemen dışarı çıkarak neler olduğunu anlamaya çalıştı. Karşı alıştırma arkadaşı Halil İbrahim A.’yı görebilen kadın, şahsa ne yaptığını sordu. Bunun üzerine paniğe kapılan Halil İbrahim A., oradan uzaklaşmaya çalıştı.

Sabah’ın haberine tarafından, bayan çalışan, diğer alıştırma arkadaşlarına durumu anlattı ve Halil İbrahim telefonunu vermesini istedi. Önce karşısında koyan ama sonradan çalışma arkadaşlarının baskısına dayanamayarak telefonunu veren Halil İbrahim A., spor salonuna gelen bayan alıcı ve kadın çalışma arkadaşlarının çıplak videolarını çektiğini kabul etti. Kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

30 ADET VİDEO TESPİT EDİLDİ

Emniyette ifadesi alınan şüphelinin dijital materyallerine el konulurken Halil İbrahim A.’nın çalıştığı sürelerde kadınlara ait giyinme kabini ve tuvalette dağıtılmış videolar çektiğini ve yaklaşık 30 adet video saptandı. Hail İbrahim A., ifadesinde ‘çaktırmadan röntgencilik yaptığını, meslek uygun çalışan diğer bir kişinin kendisinden kadınlar tuvaletinde video çekmesini istediğini, kendisinin de çekim yapmayı kabul ettiğini’ söyledi.

TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ

İfadesinin arkasında İstanbul 5. Sulh Canice Hâkimliğine çıkarılan şüpheli, mahkemede verdiği ifadesinde spor salonu çalışanlarının kendisini yakaladığını, ‘cebren telefonuna el koyduklarını’ ve yaptığından dolayı ‘pişman olduğunu’ söyledi.

Duruşma Halil İbrahim A. hakkında ‘Özel Hayatın Gizliliği’, ‘Özel Hayata İlişkin Ses ve Görüntüleri İfşa Etmek’ suçları dahilinde tutuklanmasına karar verdi. Kararsız hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu