Teknoloji

Google Pixel 5’in Ön Hoparlörünün Ekran Altında Olduğunu Bildiren Şema Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz gün Google, uzun süredir beklediğimiz yeni amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 5’i sonunda tanıtmıştı. Şirketin yeni telefonu keza tasarımı hem de özellikleriyle çoğu zeki telefon kullanıcısının dikkatini çekmişti. Fakat telefonun fiyat etiketi o kadar çok kişinin yüzünde ilginç bir ifade oluşmasına neden olmuştu.

Google Pixel 5 keza önünde hem de gerisinde fazlasıyla sade bir tasarıma sahipti. Ama akıllı telefonun ekranında maddesel bir şekilde göremediğimiz bazı özellikler ama bugün ortaya çıktı. Bir Reddit kullanıcısı kadar paylaşılan Google Pixel 5 şemasına göre telefonun ön tarafındaki hoparlör, gerçekten ekranın aşağıda bulunuyordu.

Ekran altı hoparlörü belirten şema:

google pixel 5

Google’ın yayınladığı Pixel 5 görsellerinde akıllı telefonun üst kısmında hiçbir delik olmaması herkesin dikkatini çekmişti. İşte ortaya çıkarılan yukarıdaki şemaya kadar bunun nedeni, ön hoparlörlerin ekranın aşağıda bulunmasıydı. Şemada görüldüğü üzere 4 numarayla gösterilen ve hoparlör olduğu belirli parça, ekran aşağıda bulunuyor.

İşin garip yanı Google, günümüzde o kadar az zeki telefonda görmüş olduğumuz ekran altı hoparlör özelliğinden etkinlikte hiç bahsetmemişti. Oysa bu özellik Google’ın bahsetmediği tek nitelik değildi. Google keza Pixel 5 hem de Pixel 4a 5G telefonlarında mmWave 5G desteği hakkında da herhangi bir izah etme yapmamıştı.

google pixel 5

Google’ın yeni amiral gemisi zeki telefonu Pixel 5, Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisine ev sahipliği yapıyor. Telefonun işlemcisine 8 GB RAM ve 128 GB’lık depolama alanı eşlik ediyor. Telefondaki OLED ekran, 90 Hz tazeleme oranıyla oldukça yumuşak bir tecrübe sunuyor.

Google Pixel 5, bununla beraber alüminyum gövdeye sahip olup kablosuz sorumluluk özelliği sunan da birincil akıllı telefon unvanını taşımaya başlamıştı. Teknoloji devinin yeni teknolojileri barındıran akıllı telefonu Pixel 5, o kadar çok kişiyi üzen 699 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu