Siyaset

Gözaltıların nedeni gündem değişiklik

Gözaltıların nedeni gündem değiştirme

Yaren Çolak

“İsimsizler Hareketi” soruşturması zarfında 25 Eylül’de 17 kişinin gözaltına alınmasının arkasından dört gün süren savcılık sorgusu dün son buldu.

Gözaltına alınanlardan 14’ü bağımsızlık bırakılırken mahkeme 3 kişinin “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” tutuklamasına karar verdi.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET SUÇLAMASI

Operasyon kapsamında gözaltına alınıp özgür bırakılan yazar Esas Demirer “Dört suçlamayla sorgulamaya girdim. Birincisi halkı kin, nefret edilen şey ve düşmanlığa kanına girmek, ikincisi Cumhurbaşkanı’na hakaret, üçüncüsü terör örgütüne abone olmak, dördüncüsü terör örgütü propagandası yapmak” diye konuştu. Nezaret sürecini değerlendiren Demirer şu ifadeleri kullandı: “Bu soruşturulduğum terör örgütü hangisi, adı nedir?’ ben bilmek istiyorum ve ‘halkı nasıl kin ve düşmanlığa tahrik ettiğime dair bedensel kanıt sunar mısınız?’ dedim. Keza sunduğunuz belgelerde zerre hakaret yok dedim. Özellikle ‘Telegram’a üyesi misin?’ sorusunun üstünde durdular. Ben de üyeliğim olmadığını bir iki ke ziyaret ettiğimi hem da sitelerin yasaklanmış olmadığını belirttim.”

gozaltilarin-nedeni-gundem-degistirme-786825-1.

GÜNDEMİ MANİPÜLE ETMEK İSTİYORLAR

Bu gözaltının tamamen gündemi gölgelemek için üretilmiş olduğuna dikkat çeken Demirer, “Bugün Türkiye’deki rejimin olaya ihtiyacı var. Bu da gayri önemli gündem saptırma amaçlı Türkiye’nin içine düştüğü durumu manipüle etmek için üretilmiş bir olay. Hesaplı, siyasi gündemi manipüle etmek. Beni dört gün evden 5 özel TİM, 4 tane karakoldan polis,1 siber şubeden polis toplamda 13 kişi aldı. Dört gün sonra pardon deyip bıraktılar. Gören de 40 kişi öldürdüm sanacak. Oysa hedef kasıt karartma, manipülasyon, itibarsızlaşma gibi şeyler” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu