Çalışma Hayatı

Haber-Sen yöneticisi PTT’den ihraç edildi

Haber-Sen yöneticisi PTT’den ihraç edildi

HABER MERKEZİ

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası duyuru edilen OHAL kaldırıldı; ama kontrol kurulu raporları ile kamudan ihraçlar devam ediyor. KESK’e ast Haber-Sen, arasında şube yöneticisinin de olduğu çoğu PTT emekçisinin kamudan hukuka tutarsız şekilde ihraç edildiğini duyurdu.

Haber-Sen’den yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Sendika üyesi ve yöneticisi olan arkadaşımızın ‘devletin ulusal güvenliğine aleyhinde faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ya da gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen…’ denilerek ihracına hileli ve hukuksuz bir biçimde kılıf hazırlanmaya çalışıldı. Sabah işe geldiğinde eline tutuşturulan bu hukuka aykırı beyanname ile arkadaşımızın alıştırma hakkı elinden alındı. Üyemizin adli hiçbir soruşturması veya davası bile yokken, bildiri edilen kâğıt parçasında mesnetsiz ve dayanaksız iddiaları destekler hiçbir delil ve gerekçe gösterilmemişken Bakanlığın ihraç kararı haksız ve hukuksuzdur.”

Açıklamada, “İktidar partisinin kendi ideolojik referansları doğrultusunda hareket etmekten vazgeçmesi gerektiğini, bütün yurttaşlara eşit mesafede, nesnel ve demokratik bir siyaset izlemesinin etik gereği olduğunu hatırlatıyoruz. İhraç edilen üyemiz ve daha önce ihraç edilen bütün üyelerimiz işlerine iade edilene değin mücadelemizin süreceğinin bilinmesini istiyoruz. Biz kazanacağız” dendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu