Dünya

Hastaneden taburcu olan Trump’ın zor anları! Kameralar önünde nefes almakta zorlandı

ABD Başkanı Donald Trump, doktoru Sean P. Conley’in daha önce yaptığı basın toplantısında “Tehlike geçmiş değil” demesine rağmen Beyaz Saray‘a geri döndü. Hastaneden ayrılırken tek başına yürüdüğü gözlemlenen Trump burada medyanın sorularını yanıtlamazken “Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

HELİKOPTER BEYAZ SARAY’IN BAHÇESİNE İNDİ

Ardından araç ile kendisini bekleyen Deniz Kuvvetleri helikopterine giden Trump, kısa bir uçuştan sonra Beyaz Saray’a vardı. 20 dakikalık yolculuğun gerisinde Başkan Trump’ı taşıyan helikopter Beyaz Saray’ın bahçesine iniş yaptı.

NEFES ALIRKEN ZORLUK ÇEKTİ

Beyaz Saray’a vardıktan sonradan içeri girmeden maskesini çıkartan Trump Deniz Kuvvetlerini selamladı, arkasından Beyaz Saray’a girdi. Trump’ın selam sırasında derin nefes alırken zorluk çektiği görüntülere yansıdı.

ÖNERİSİ BÜYÜK TARTIŞMA YARATMIŞTI

ÖTE YANDAN korona salgını aleyhinde ciddiyetsiz tavırlarıyla dikkat çeken Trump, yapılan araştırmaların, yeni alıcı koronavirüsün (Kovid-19) sıcak ve ıslak ortamlarda daha az yaşadığını, aracısız olarak güneş ışığına uzun süre dayanamadığını ortaya koyduğunu belirterek, vücuda ışın verilmesi veya dezenfektanların enjekte edilmesini önermişti. Trump, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Ultraviyole ya da fazla enerjik bir ışını vücuda aldığımızı düşünelim. Bu deri yoluyla veya başka bir yolla olabilir. Bunu deneme edebilirsiniz. Böylece dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Ola Ki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz. Biliyorsunuz, virüs ciğerlere iniyor. Buna bir bakmak acayip olabilir.”

Hastaneden taburcu olan Trump'ın zor anları! Kameralar önünde nefes almakta zorlandı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu