Siyaset

HDP: Ayhan Bilgen akşam yemeğinde zehirlendiğini söyledi

HDP, Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nde tutuklu yer alan Ayhan Bilgen’in, avukatlarına, ‘akşam yemeğinde zehirlendiklerini lakin hastaneye götürülmediklerini’ söylediğini duyurdu.

HDP: Ayhan Bilgen akşam yemeğinde zehirlendiğini söyledi

HDP, geçtiğimiz günlerde tutuklanan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in sağlık durumu durumuyla ilgili bir duyuru yaptı.

Partinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nde esir bulunan Ayhan Bilgen’in, avukatlarına, ‘akşam yemeğinde zehirlendiklerini fakat hastaneye götürülmediklerini’ söylediğini aktardı.

HDP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ankara Güvenlik Müdürlüğünde gözaltında tutulan Ayhan Bilgen, avukatlarına akşam yemeğinden zehirlendiklerini, hastaneye götürülmediklerini söyledi. Avukatların Bilgen ile yeniden görüşmesine müsade verilmiyor, yöneticilerimizin sağlık durumu ile ilgili bilgi alamıyoruz.”

Ankara Güvenlik Müdürlüğünde gözaltında tutulan Ayhan Bilgen, avukatlarına akşam yemeğinden zehirlendiklerini, hastaneye götürülmediklerini söyledi. Avukatların Bilgen ile her tarafta görüşmesine izin verilmiyor, yöneticilerimizin afiyet ile ilgili bilgi alamıyoruz. pic.twitter.com/9CeVZukQGC

— HDP (@HDPgenelmerkezi) September 27, 2020

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu