Gündem

Herkes doymuş için tedbir alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, batmış yağmayacak

İstanbul’da bugün ve yarın etkili olması beklenen sağanak yağış ve doluya karşı vatandaşlar, önlemlerini aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün(MGM) kuvvetli sağanak yağış ile birlikte batmış, kasırga, su baskını ve hortum uyarısının gerisinde İstanbul’un çoğu ilçesinde vatandaşlar battaniye, kilim, çarşaf ve kartonlarla otomobillerini korumak için hazırlık yaptı.

ÜSKÜDAR’DA SIKI ÖNLEM

Daha önceki batmış yağışlarında araçları ve evleri zarar görebilen Üsküdar Dönmedolap Mahallesi sakinleri otomobillerinin üstüne battaniye, kilim ve karton örterek iplerle sıkı sıkı bağladı.

AVCILAR’DA DA ARAÇLARIN ÜZERİ ÖRTÜLDÜ

Öte yandan Avcılar’da da pek fazla vatandaşın otomobillerini korumak için muşamba ve battaniyelerle önlem aldığı görüldü.

Herkes beklenen dolu için hazırlık yaparken onun rahatlığı dikkat çekti: Bu havada dolu molu yağmaz

ÜMRANİYE’DE ARAÇLARIN ÜSTÜ BATTANİYELERLE KAPATILDI

Dolu ve yoğun yağış uyarısı sonrası Ümraniye‘de de vatandaşlar önlemlerini aldı. Dolu için önlem alan Arif Savaş, “Elimizden gelen önlemleri aldık. Artık gerisi takdiri ilahidir. Bakalım bundan daha sonra ne olacak. Arabamızın üzerini yorganlarla, battaniyelerle kapatmaya çalıştık.” biçiminde konuştu.

Herkes beklenen dolu için hazırlık yaparken onun rahatlığı dikkat çekti: Bu havada dolu molu yağmaz

“BU HAVADA DOLU MOLU YAĞMAZ.”

Dolunun yağmayacağını söyleyen Aykut İbrahim Şişman ise “Hiçbir tedbir almadım. Meteoroloji batmış uyarısında bulundu ancak bu havada batmış yağmaz. Ümraniye için yağmaz. Balıkesir- Bursa tarafına yağacak. Marmara bölgesinde yağacağı için arkadaşlar arabaları sardılar. Bu havada ben bakıyorum hiç doymuş yağacak bir hava değil. Yağsaydı önlem alırdım. Ben meteorolojiden daha iyi biliyorum. Bu havada dolu molu yağmaz” diye konuştu.

Herkes beklenen dolu için hazırlık yaparken onun rahatlığı dikkat çekti: Bu havada dolu molu yağmaz

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARMIŞTI

MGM dün yaptığı uyarıda, “Yarın sabahleyin saatlerinden itibaren Marmara alan genelinde görülecek olan sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışların, kaslı (21-50 Kg/m2), Trakya Kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa’nın batı ilçelerinde yerel olarak fazla kaslı (40-75 Kg/m2) olması beklendiğinden ani su baskını, sel, yıldırım, yağış anında kaslı rüzgar, lokal batmış yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve titiz olunması gerekmektedir” ifadelerine yer vermişti.

Herkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacakHerkes dolu için önlem alırken yaptığı çıkışla şaşkına uğrattı: Meteorolojiden iyi biliyorum, dolu yağmayacak

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Beyza Nur GÜLER

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu