Gündem

Hıncal Uluç, tacizcinin tutuklanmasına karşı çıktı

İstiklal Caddesi’nde bir kadını taciz eden kişinin tutuklanması Sabahtan yazarı Hıncal Uluç göre tepkiyle karşılandı. Uluç, “kızların peşinden yürümenin” milli spor olduğunu yazdı.

Hıncal Uluç, tacizcinin tutuklanmasına tepki gösterdi

Sabahtan gazetesi yazarı Hıncal Uluç, köşe komşusu Yüksel Aytuğ’u Beyoğlu’nda bir kadını taciz eden kişinin tutuklanması üzerine yazdığı yazıyı eleştirdi.

İstiklal Caddesi’nde bir kadını peşine düşüp takip eden kişi, geçen günlerde tutuklanmıştı. Yüksel Aytuğ da 27 Eylül’deki köşe yazısında tacizci hakkında tutuklama kararı veren savcı için “O savcıyı alnından öpüyorum” ifadesini kullanmıştı.

Hıncal Uluç da bugünkü köşe yazısında söz konusu kişinin tutuklanmasının şaibeli olduğunu söyledi.

Uluç, Aytuğ’u eleştirdikten daha sonra “kızların peşinden yürümenin ulusal erkek sporu olduğunu” da bahis etti. Kendisini de örnek veren Sabah yazarı şu ifadeleri kullandı:

“Kızların ardındaki yürümek, erkeklerin milli sporudur.
Hele yaşı benim gibi 80 gibi olanların..
Bizim kuşak, hele gençliğin ilk yıllarında kızların peşinden hem de nasıl yürürdük..
O devirlerde, bugünkü “One Night Stand” filmlerde bile olmazdı.. Derhal gençler akşam bir diskoya gidiyor, orada biriyle tanışıyor. O gece birlikte oluyorlar. Sabahleyin cümbür cemaat kendi yoluna.. “Bir gecelik duruş” denen şey o..
Biz, bırak tanımadığımızı, tanıdığımız, sevdiğimiz ve sevgimizi kabul eden kızın elini altı ayda anca tutardık..
O Kadar sarmaş dolaş da değil ha.. Avuç. Sadece iki avuç iç içe..
Yani, ilişki fiilen, sadece Ulusal Sporumuz, “Ardından yürüme”den ibaret kalırdı.
Ankara’da Kızılay’dan Kavaklıdere’deki Kuğulu Park’a değin giderdik, Kolej dağılınca.. Tümü kafasını geriye doğru çevirip bir tebessüm etmesi için.. Tümü böylece..”

İstiklal Caddesi’nde genç kadını peyderpey takip ederek taciz ederken polisler göre suçüstü yakalanan erkek, ifadesi gerisinde sevk edildiği Sulh Cinayet Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu