Ekonomi

Honda SUV e:concept’in dünya prömiyeri Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda yapıldı

2020 Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda ürün gamını sergileyen Honda, elektrikliye geçiş stratejisi dahilinde Çin’de satışa sunulacak ilk çok miktar edilebilir hibrit arabulucu olan CR-V PHEV modelini de fuar ziyaretçileri ile buluşturdu. Sadece yeni modellerini tanıtmakla kalmayan Honda keza yeni tür fazla yönlü sürüş destek sistemleri ADAS (Advanced Driver Assist System) ile ilgili bir teknoloji sunumu da yaptı. Honda, 2030 Küresel Vizyon stratejisi zarfında karbondan ve kazalardan arındırılmış bir toplum oluşturma hedefleri olduğunu belirterek bu hedefe paralel olarak herkesin güvende olduğu ve trafik kazalarının olmadığı bir toplum gerçekleştirmeye muavin olmayı amaçladıklarını belirtti. Cümbür Cemaat için Emniyet” yaklaşımına dayanan kazasız bir topluma ivedilikle varmak için çalışmalarını sürdüğünü ifade eden Honda, bu hedefe dürüst atılan kayda değer bir adım olan ADAS için bu sene Çin’de yol testlerine başlamayı planladığını da duyurdu.

Honda SUV e:concept

Pekin Araba Fuarı’nın en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri olan Honda SUV e:concept, sadece çevreci bir elektrikli araba olarak yok fazla yönlü gelişmiş sürüş takviye sistemlerinin yanı sıra yeni cins Honda Sensing güvenlik paketi ve Honda Connect bilgi-eğlence sistemi ile de öne çıkıyor.

Markadan paylaşılan bilgilere tarafından, araçta yer alan sürüş yardım sistemi ADAS (Advanced Driver Assist System), Honda Sensing’in yeni nesil ve gelişmiş formunu gözler önüne seriyor. Daha geniş bir ön kamera açısı ve sistemin araç çevresini daha doğru algılamasını karşılayan ADAS, 360 derecelik bir radarın benimsenmesi sayesinde gelişmiş tanınma, varsayım ve karar verme performansı sunuyor. Yeni sistem, otoyollarda ve ara yollarda çok daha kompleks yol koşullarında ve çok daha pozitif sürüş senaryosunda daha tehlikesiz sürüş için sürücüyü destekliyor. Honda Connect ise bir suni akıl tezgâhtar arayüzü, akıllı telefon bağlantısı ve gelişmiş bağlantı ile kablosuz güncellemeler alarak gelecek teknolojilerini kullanıma sunuyor.

İlk çok miktar edilebilir hibrit vasıta: CR-V PHEV

Honda CR-V PHEV, Çin’de satışa sunulan yük edilebilir hibrit sistemle donatılan ilk Honda modeli olacak. Çin’de 2021 yılının Ocak ayında satışa sunulması planlanan Honda CR-V PHEV, Sport Hybrid i-MMD iki motorlu hibrit sistemi ile daha verimli bir pile ve konvertör sisteme sahip. Bu sistem, sürüş performansı, tepkiler ve sükunet dahil edinmek üzere yaklaşık olarak tüm günlük sürüş koşullarında elektrikli araca en yakın sürüş hissini sunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu