Teknoloji

Hyundai’nin Yeni Elektrikli Arabulucu RM20e’nin Prototipi Gün Yüzüne Çıktı

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin RM serisindeki en yeni spor otomobili olan RM20e, prototip versiyonuyla karşımıza çıktı. Önceki RM14, RM15, RM16 ve RM19 prototiplerinde olduğu gibi arkadan çekişli bir araba olarak karşımıza çıkan RM20e, buna karşın serinin ilk bütün elektrikli otomobili oldu.

Gücünü dörtlü elektrik motoru sisteminden alan RM20e, sürücüye 596kW’lık harikulade bir zorlama ve 960Nm’luk tork sunuyor. Vasıta, kaputun altındaki(!) bu muazzam kuvvet ile 0’dan 100 km/s hıza üç saniyeden kısa bir sürede çıkabiliyor ve 200 km/s hıza ulaşması da sadece 9,88 saniye sürüyor. Dolayısı ile Hyundai RM20e prototipinin bir süper spor araba katili olduğunu anlatmak mümkün.

Yeni RM20e, Hyundai’nin elektrikli araba serisinin amiral gemisi olacak

hyundai RM20e önden

Yeni RM20e, Hyundai’nin sıfır emisyonlu araba serisi olacak N serisinde i20 N, i30 N, Veloster N ve Kona N’nin üstünde serinin amiral gemisi olarak yer alacak. Hyundai Motor Group Mahsul Başkanı Thomas Schemera, yeni RM20e ile ilgili yaptığı açıklamada yeni spor otomobilin Hyundai’nin elektrikli otomobil serisi isteğini açık açık gösterdiği ifade etti.

hyundai RM20e arkadan

Yapılan açıklamaya kadar RM20e, 800V seri çok miktar destekli 60kWh’lık bir bataryaya sahip. Ne yazık fakat bu pil, bir süper spor araba performansı vadeden RM20e’nin uzun bir menzil tanıtmasına yeterli olmuyor. bununla birlikte RM20e, bazı otomobil tutkunlarına bilinen gelmiş olabilir. Zira vasıta, Veloster N modelinin gövdesine sahip.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu