Gündem

İBB, Taksim’de amblem olan simit tezgahlarını kaldırıyor

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ve bölgede bir simge olan simitçi tezgahları İBB’nin onayı ile Beyoğlu Belediyesi tarafından dizayn edilmişti. Simitçilerin giysileri de Beyoğlu Belediyesi tarafından tasarlanarak kişilere dağıtıldı. böylece işgaliye ödemeleri de Beyoğlu Belediyesine yapılıyordu.

İŞGALİYELERİN İBB’YE ÖDENMESİ İSTENDİ

Daha sonradan İBB yönetiminin değişmesiyle tezgahlardaki ve simitçilerin giysilerindeki Beyoğlu Belediyesi yazısı ile logolarının kaldırılmasını söyleyerek işgaliyelerin artık İBB’ye ödenmesi gerektiğini belirtti. Bunun üstüne simitçi tezgahı sahipleri uygulama hazırlayıp işgaliye düzenlemesi için İBB’ye başvuruda bulundu.

İŞGALİYE TALEBİNE TASDIK VERİLMEYİNCE TEZGAHLAR KALDIRILDI

İşgaliye talebine onaylama verilmemesi üzerine Taksim’e gelen İBB zabıta ekipleri tüm tezgahları süresiz bir şekilde kaldırttı. Zabıta ekiplerinin bölgeden ayrılmasının arkasında bir takım simitçiler tezgahlarını açarak satışa devam ederken bazıları da tezgah açmadı.

İBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu