Gündem

İBB’den İstiklal’deki simit tezgahlarına ilişkin izah etme

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstiklal Caddesi üstünde bulunan simitçilerle ilgili yaptığı açıklamada, bir fırının 11 simit tezgahıyla tekelleşmesine müsaade edilmediğini ifade etti.

İBB’den İstiklal’deki simit tezgahlarına ilişkin açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Taksim İstiklal Caddesi üstünde yer alan 16 simit tezgahının Zabıta ekipleri göre kaldırılacağına haberleri üstüne yorumlama yaptı.

Cadde’nin İBB sorumluluğunda olduğunu hatırlatan Ongun, kira bedellerinin de ilçe belediyelerine yok, İBB’ye ödenmesi gerektiğini belirtti. Ongun Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 60 tezgahtan 30’uyla anlaşma sağlandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal Caddesi İBB sorumluluğundadır ve bu caddedeki simitçilerin kira bedelleri de ilçe belediyesine değil İBB’ye ödenmelidir. Bölgedeki 60 tezgahtan 30’u ile anlaşma sağlanmış olup, sadece bir fırına ait 11 simit tezgahı sanki tekelleşmelere müsaade edilmemiştir.”

İstiklal Caddesi İBB sorumluluğundadır ve bu caddedeki simitçilerin kira bedelleri de ilçe belediyesine değil İBB’ye ödenmelidir. Bölgedeki 60 tezgahtan 30’u ile anlaşma sağlanmış olup, sadece bir fırına ait 11 simit tezgahı sanki tekelleşmelere müsaade edilmemiştir. https://t.co/ceV66HoV47

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) October 3, 2020

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu