Siyaset

İçişleri Bakanı Soylu: ‘Söylenecek yok, yapılacak işler yapılıyor’

Bu sene üçüncü kere düzenlenen ve ilk olarak Gaziantep’te yapılan Teknofest 2020’da son gün telaşı yaşanıyor. Son gün yarışları ve ödül töreninin gerisinde yapılacak kapanış programı ile sona erecek olan Teknofest’e İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade da katıldı. Yarışların yapıldığı Ortadoğu Fuar Merkezi’ne gelen Bakan Aristokrat, festivalde yarışmacı takımların stantlarını tek tek ziyaret ederek projelere imza attı. Bakan Asilzade, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırıya aleyhinde Türkiye’nin nasıl bir konuşma sergileyeceği sorusu üstüne, “Söylenecek değil, yapılacak işler yapılıyor” dedi.

“Teknofest ile seviyemizin ne dek yükseldiğini gördük”

Teknofest ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bakan Soylu, “Teknofest ile temel daha aşağı yapımızın ne kadar yükseldiğini, seviyenin ne değin yükseldiğini görmüş olduk. Bu festivale katılan gençlerimizin geçen yıla oranla hangi noktaya geldiğini daima beraber görüyoruz. Hakikatin ben etkileyen başka bir şey daha var. Burada hayata dokunan önemli projeler var. Bilhassa güvenlik alanında, afet ivedi yönetim alanında, savunma sanayii alanında manâlı projeler var. Hem tarım alanlarında da önemli projeler gördüm” dedi.

“Millilik ve yerlilik vizyonu gençler tarafından kabul görmüş”

Teknofest ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millilik ve yerlilik politikasının gençler tarafından da benimsediğini vurgulayan Bakan Asilzade, “Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin millilik ve yenilik vizyonunun gençlerimiz göre kabul edildiğini ve gençlerin buna odaklandığını, buna konsantre olduğunu gördük. Yani gençlerimiz, millilik ve yerlilik ile dünyada olan biteni nasıl yerleştirebiliriz, nasıl iyileştirebilirizin çalışmasını yapmış. Biz de burada bunun sonuçlarını gördük. Ayrıca böylece çok projenin ticarileştirilebileceği sonucu da var. böylece bizzat biz de buradaki takımların birine talip olduk. Bu takıma destek verip fazla başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. bu nedenle Teknofest’te olmaktan fazla mutluyum, gururluyum ve heyecanlıyım” diye konuştu.

Bakan Aristokrat, sonradan stantları ziyaret edip, dereceye giren takımlara ödüllerini takdim etti.

Said Vakkas Yağcı – Ahmet Demir
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu