Eğitim

İhlas Koleji çocuk akademisi açıldı

Oyun, eğitim ve faaliyet atölyelerini aynı çatı altında buluşturan İhlas Koleji Çocuk Akademisi 18 ay ve üzeri çocukların fiziki, nörolojik, bilişsel, sosyal ve duygusal becerilerin desteklendiği eğlenceli bir gelişim programı olarak ön plana çıkıyor. Bu akademide çocukların tüm hayatları her tarafında kullanacakları becerilerin alt yapısının oluşturulması hedefleniyor. 

Haftanın beş günü sabahtan ve öğle elde etmek üzere iki grup halinde düzenlenen etkinliklerde çocuklar anneleriyle birlikte oyun ve sportif aktivitelerin yanına birçok atölye çalışmasına da katılabiliyorlar. Akademide müzik, yiyecek, doğa, seramik, sanat, ışık, duyu, Türkçe-dil, İngilizce ve denge atölyelerinde bilirkişi eğitimciler eşliğinde çocuklar dağıtılmış becerilerini geliştirebiliyorlar. 

Yaşanan pandemi süreci sebebiyle hijyen kurallarının en üst seviyede uygulandığı İhlas Koleji Çocuk Akademisi’nde anne ve çocuklar ateşleri ölçüldükten sonradan atölyelere giriş yapabiliyorlar. Sürekli uygulama alanları ve materyaller de ahenkli olarak dezenfekte ediliyor. 

Çocuklarımız için özel bir akademi oluşturduk 

Çocuk akademisinin açılışını gerçekleştiren İhlas Koleji Genel Müdürü Bedri Yeltekin, anaokulundan farklı bir konseptle çocuklar için özel bir dilekçe başlattıklarını söyledi. Hazırlanan müfredat çerçevesinde özel eğitmenlerin katılımıyla eğitim vereceklerini ifade eden Yeltekin, “Pandemi sürecinde çocuklarımızın eğitimden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çocuk akademisi projemizi uygulamaya soktuk. Çocuklarımız bu akademide çoğu alanda yaşıtlarıyla birlikte özel eğitmenler eşliğinde paha biçilmez kazanımlar elde edecekler” dedi. 

Akademide hijyen kurallarına harfiyen uyduklarını açıklayan Yeltekin, “Tüm okullarımızda ve kampüslerimizde birinci önceliğimiz hijyen kurallarına uygun şekilde eğitim belirlemek. Bu amaçla lüzum Sıhhat Bakanlığımızın gerekse Milli Eğitim Bakanlığımızın yönergelerine uygun şekilde önlemlerimizi aldık. Sınıflarımız ve tatbik alanlarımız uyumlu olarak dezenfekte ediliyor ve maske-mesafe kuralları uygulanıyor. Tek temennimiz sağlıklı bir şekilde çocuklarımızın eğitimlerine kaldığımız yerden devam etmektir” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu