Siyaset

İlkadım meclis toplantısında Azerbaycan’a yardım mesajı

İlkadım Belediye Meclisi Ekim ayı 2. dönem toplantısında bir araya gelen İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri Azerbaycan’a yardım mesajı verdi. Meclis salonu, belediye hizmet binasının asıl girişi Azerbaycan bayrağı ile donatıldı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında belediye meclisi, 2. dönem 8. toplantısı 16. birleşimine ait ekim ayı ikinci oturumu için bir araya geldi. Başkan Demirtaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda İlkadım Belediye Meclisi Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına atak düzenlemesi ve Azerbaycan’ın savaş duyuru etmesi dolayısıyla kardeş ülke Azerbaycan’a bütün takviye verdi.

Toplantı öncesi yapılan saldırıyı kınayan Başkan Demirtaş, “Bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da sadece iyi günde yok, fena günlerde de kardeşlerimizin yanında olacağız. “Kardeşlik şiddet zamanda belirli olur” anlayışıyla devletimiz ve aziz milletimiz, bu baskı süreçte kardeş Azerbaycan’ın yanındadır.7’den 70 herkesi Ermenistan’ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan’ın yanına olmaya eğlence ediyorum. Bizler ilk önce baki vatanımız Anadolu elde etmek üzere Müslüman Türk’ün yaşadığı tekrar, her coğrafyada istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele etmeye, 100 sene önceki ruhla ‘ya İstiklal ya ölüm’ parolasıyla bağımsızlığımız ve inancımız için çaba etmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile savaşta şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acele şifalar dilerim “dedi.

“MHP yeni Grup Başkanı İbrahim Üstün’den başarı niyazı”

Meclis toplantısında Cumhur İttifakı adına konuşan MHP Grup Başkanı İbrahim Üstün, “Grup başkanlık vekilliğini bu güne değin başarıyla sürdüren ve kendi ricası ile görevi bırakan Cemalettin Kola’ya verdiği hizmetlerden dolayı şahsim ve grubum namına sonsuz teşekkür ederim sunuyorum. Karabağ da çatışmalara devamlı kardeş ülke Azerbaycan zaferler niyaz ediyorum. İşgalci Ermenistan saldırılarında şehit olanlara Allahtan rahmet diliyorum. Ermenistan’ın sivilleri amaç bölge saldırılarını grup olarak kınıyoruz. Karabağ bağımsızlığına kavuşana değin ardına kadar yanına olduğumuzu bildirmek istiyorum” diye konuştu.

“Eyüpoğlu Ermenistan’ı kınıyoruz”

İYİ Parti Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Talat Eyüpoğlu da, “Grup arkadaşlarım namına İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri olarak tüm hemşerilerimiz namına, başta kardeş ülkemiz Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin, soydaşlarımızın fiziki ve maneviyat yanında olduğumuzu tüm dünyaya deklare ediyorum. Bu vesile ile Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil mesken yerlerini ve askerlerini niyet alan saldırılarını en zinde şekilde kınıyorum” dedi. – SAMSUN

İlkadım meclis toplantısında Azerbaycan'a destek mesajıİlkadım meclis toplantısında Azerbaycan'a destek mesajıİlkadım meclis toplantısında Azerbaycan'a destek mesajıİlkadım meclis toplantısında Azerbaycan'a destek mesajı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu