Ekonomi

IMF’in Kendi Kripto Parasını Tanıtmaya Yakın Olduğunu Düşündüren Paylaşımı

Birleşmiş Milletler çatısı altında küresel parasal düzeni takip etme; borsa, döviz kurları, ödeme planları gibi konularda kontrol ve organizasyon yapma amacıyla kurulan Milletlerarası Para Fonu (IMF), resmi YouTube kanalında takriben 2 yıl önce yayınladığı ‘Kripto Para nedir?’ (What are cryptocurrencies?) başlıklı videoyu dün, Twitter hesabında her yerde yayınladı.

Kripto paraların merkezi olmayan yapısını, dilekçe kolaylığını ve kullanıcılar arası doğrudan ödeme imkanını açıklayan video, yer yer az da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi popüler kripto para birimlerine de yer veriyor. IMF, videodaki bilgileri daha da detaylandırmak isteyenlere keza IMF’in resmi web sitesindeki ‘Kripto Para nedir?’ makalesi için bir temas sunuyor.

“IMF hemen kripto paraları shill’liyor “

bitconi

Kripto para piyasalarına karşın tehlike sermayesi şirketi olan Digital Currency Group’ın CEO’su Barry Silbert, şu esas kadar 4,5 paylaşım ve 7 bine yakın beğeni bölge video ile ilgili olarak; “IMF şimdi kripto paraları shill’liyor (hakkında konuşarak gündeme getiriyor).” ifadelerini kullandı. Peki IMF, YouTube’da iki sene önce yayınladığı bir videoyu durup dururken Twitter hesabında niçin tekrardan yayınladı?

Geçtiğimiz yıl ortaya meydana çıkan bazı haberler, ayrıca IMF keza de Dünya Bankası’nın özel bir blok zinciri ve kripto para üstünde çalıştığını ortaya koyuyordu. Hatta meydana çıkan haberlere tarafından IMF, büyük merkez bankalarıyla da bir araya gelerek kripto paralar hakkında görüşmeler gerçekleştiriyor. Bu bilgilerden ve IMF’in Twitter’daki son hamlesinden yola çıkarak IMF’in  ‘Kripto Para nedir?’ başlıklı videoyu yeniden yayınlamasının IMF Coin‘in but sesleri olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

IMF’in Kripto Para nedir? başlıklı videosu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu