Dünya

İngiltere Kraliçesi Elizabeth, büyük saray etkinliklerini yıl sonuna kadar iptal etti

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, yeni herif koronavirüs (Covid-19) nedeni ile Buckingham Sarayı ve Windsor Kalesi’nde yapılan etkinlikleri sene ardına kadar iptal etti.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth, büyük saray etkinliklerini yıl sonuna kadar iptal etti

Koronavirüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, büyük çaplı faaliyetler de iptal ediliyor.

İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Buckingham Sarayı tarafından bugün yapılan açıklamada, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in Covid-19 salgını nedeni ile Buckingham Sarayı ve Windsor Kalesi’ndeki tüm büyük ölçekli etkinlikleri yıl sonuna kadar iptal ettiği duyuruldu.

İHA’nın aktardığına göre, Kraliyet ailesi üyelerinden birinin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Törenlerin yönergelere uygun ve tehlikesiz bir şekilde gerçekleşmesinin olası olup olmadığını görmek için dağıtılmış çalışmalar yapıldı. Ne eyvah ama, törenlere katılan çok sayıda misafir sebebiyle mevcut koşullarda bu etkinlikleri tehlikesiz bir şekilde yerine getirmek mümkün değil” dedi.

İlerleyen günlerde Londra’nın batısındaki Windsor Kalesi’ne dönmeyi planlayan 94 yaşındaki Elizabeth, nisan ayındaki geleneksel doğum günü tören kutlaması da dahil almak üzere bu yıl virüs nedeniyle çoğu etkinliği iptal etmek zorunda kaldı.

öte yandan İngiltere’de toplam olgu sayısı 460 bin 178’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 42 bin 202’ye yükseldi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu