Teknoloji

iOS 14.2 İkinci Geliştirici Beta Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 14.2 ve iPadOS 14.2’nin ikinci geliştirici beta sürümlerini yayınladı. Lahza itibarıyla bu sürümü deneyimleme imkanı bulan geliştiriciler, Apple’ın ne gibi yenilikler üzerinde çalıştığını paylaştılar.

Shazam uygulaması, piyasaya sürülmüş belki de en etkili uygulamalardan bir parça başına. Bir kullanıcı, bu uygulamayı kullanarak daha önce ismini bilmediği bir müziği yalnızca uygulamaya dinleterek öğrenebiliyor. iOS 14.2’nin ikinci geliştirici betasında karşımıza çıkan özellikle kullanım, iPhone’lardaki teftiş paneline eklenmiş oluyor. Bu sayede kullanıcılar, Shazam’a çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

iOS 14.2 Shazam entegrasyonu böyle görünüyor

Shazam

Shazam, iOS 14.2 ile birlikte daha işlevsel bir inşa kazandı. Olağan koşullarda kullanıcılar, bu uygulamayı kullanabilmek için telefonlarının mikrofonlarından faydalanıyorlardı. Ama iOS 14.2’de entegre edilen Shazam, kulaklıklarınız takılıyken bile müzik tanıması yapabiliyor. Bu nitelik sayesinde bir uygulamada duyduğunuz müziğin ne olduğunu öğrenmek için mikrofonunu kullanmaya lüzum kalmıyor.

iOS 14.2 ile yoklama merkezine yeni “derhal yürütülüyor” tasarımı geliyor

iOS 14.2

iOS 14.2’nin ikinci geliştirici beta sürümünde karşımıza meydana çıkan bir öteki nitelik de yoklama merkezine eklenen yeni bir ‘şimdi yürütülüyor’  tasarımı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, müzik uygulamaları kapalıyken aracısız olarak son dinledikleri albümlere ulaşabiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, iOS 14.2 ile birlikte AirPlay özelliği için yeni bir arabirimle karşılaşacaklar. Bu arabirim, AirPlay 2 destekli birden fazla cihaza ses aktarımı yapmayı kolaylaştıracak.

Birey idrak özelliği ile sosyal mesafeye uyarı edilmesi amaçlanıyor

iOS 14.2

Geliştiricilerin iOS 14.2’nin ikinci geliştirici beta sürümünde keşfettikleri bir nitelik daha var. Bu nitelik, iPhone’ların büyüteç hizmetini geliştiriyor. Görme bozukluğu olan kullanıcılar bundan böyle, büyütücü hizmetinden yararlanırken çevredeki kişilerle ilgili de veri sahibi olacaklar.

bu arada Apple, iOS 14.2’nin ikinci geliştirici beta sürümüyle kullanıcılara sunulacak yeni emojileri de gösterdi. Eğer iOS 14.2’nin istikrarlı sürümüyle kullanıma açılacak bu emojileri yakından incelemek isterseniz, sizleri burada yer alan haberimize bekliyoruz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu