Dünya

İşgal altındaki Karabağ’da Ermenistan-PKK/YPG meslek birliğinin görüntüleri ortaya çıktı

Ermenistan ve terör örgütü PKK’nın meslek birliğine ilişkin lekeli ittifak bir kere daha ortaya çıktı. Suriye‘de eğitim almış onlarca PKK’lı terörist, Ermenistan kadar işgal altındaki Karabağ‘a nakledildi.

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere kadar, ağustos ayından itibaren Suriye’den getirilen teröristlerin birkaç farklı rota ile İran üzerinden Ermenistan işgali altındaki Karabağ’a geçtiği kaydedildi. Ortaya meydana çıkan görüntülerde YPG’li teröristlerin Ermeni silahlı kuvvetlleri ile bir araya geldiği görülüyor.

İşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG işbirliği!

AZERBAYCAN DA YABANCI TERÖRİSTLERE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Erivan yönetiminin işgal altındaki bölgelere tanıdık olmayan paralı askerler getirmesinin terörizmin Ermenistan’ın devlet politikasının parçası olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Ermenistan, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesini ve çevre illeri işgali esnasında ve ülkemize yönelik sonraki hücum eylemlerinde ilk kez Orta Doğu elde etmek üzere tanıdık olmayan ülkelerden terörist ve paralı askerler getirmişti.

Ermenistan’ın son aylarda yasa dışı ikâmetgâh politikasının bir parçası olarak işgal altındaki bölgelere tanıdık olmayan paralı askerleri getirmesi ve bunları ‘gönüllü gruplar’ adı aşağıda Azerbaycan’a karşın atak operasyonlarında kullanması, terörizmin Ermenistan’ın devlet politikasının parçası olduğunu bir kez daha göstermektedir.”

İşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG işbirliği!İşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG iş birliğinin görüntüleri ortaya çıktıİşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG iş birliğinin görüntüleri ortaya çıktıİşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG iş birliğinin görüntüleri ortaya çıktıİşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-PKK/YPG iş birliğinin görüntüleri ortaya çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu