Gündem

İstanbul Tabip Odası: Koruyamıyorsunuz, ölüyoruz!

İTO, hayatını kaybeden Dr. Ahmet Akbaş ve Dr. Recep Ali Köseoğlu için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek, “Tükeniyor, ölüyoruz. Bundan Böyle sesimizi, taleplerimizi duyun” çağrısında bulundu.

İstanbul Tabip Odası: Koruyamıyorsunuz, ölüyoruz!

YAREN ÇOLAK

İstanbul Tabip Odası (İTO) koronavirüs salgını sebebiyle bu hafta hayatını kaybeden Dr. Ahmet Akbaş ve Dr. Recep Ali Köseoğlu için basın açıklaması yaptı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, kaybettikleri meslektaşları için hürmet duruşunda bulundu.

Sağlık Durumu çalışanları, “Tükeniyor, ölüyoruz. Bundan Böyle sesimizi, taleplerimizi duyun” çağrısında bulundu: “Covid-19 pandemisinde ülkenin dört bir yanına ve İstanbul’da ölüm eden meslektaşlarımızın, afiyet çalışanlarının sayısı şipşak artıyor. Yetkililere bir kez daha canımız yanarak haykırıyoruz: Pandemiyle mücadelenin ön saflarında savaş veren hekimleri ve sıhhat çalışanlarını koruyamıyorsunuz. Tükeniyor, ölüyoruz. Artık sesimizi, taleplerimizi duyun.”

istanbul-tabip-odasi-koruyamiyorsunuz-oluyoruz-790575-1.

‘SÖZLERİMİZ HAVADA KALDI’

İTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu ise yaptığı konuşmada salgının iyi yönetilmediğini vurgulayarak, “Bunun bedelini toplumla birlikte bizler ödüyoruz. Toplum sağlığı için yemin etmiş bir mesleğin mensuplarıyız. Bu konuda yapılan yanlışları anlatmak bizim boynumuzun borcu. En başından beri verilerin şeffaf paylaşılmasını söyledik. Salgın hız kestiğinde her yerde açılma döneminin kontrollü yapılması gerektiğini söyledik ama sözlerimiz her zaman havada kaldı. Daha yeni anlaşıldı. Kaybettiğimiz arkadaşlarımız, meslektaşlarımız mesleklerini icra ederken hastalanıyor ve ölüyor. Buna karşın iş hastalığı zarfında değerlendirilmiyorlar bile” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu