Teknoloji

İstanbul Valiliği: Formula 1 İstanbul Grand Prix Seyircisiz Olacak

Dünyanın en popüler motor sporları organizasyonu olan Formula 1, 9 takvim aranın ardından kasım ayında tekrar Türkiye’ye geri dönüyor. Yarış tutkunları, 13-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek F1 İstanbul Grand Prix’i büyük bir heyecanla bekliyorlar desek fazla da abartmış olmayız.

Yarış tutkunlarını İstanbul Park’ta bir araya getirecek olan F1 İstanbul Grand Prix’in biletleri, 15 Eylül itibarıyla satışa sunulmuştu ve 14 farklı kategoride satışa sunulan biletlerin fiyatları 120 TL ile 2.750 TL arasında değişim gösteriyordu. Bir De kampanyalı fiyattan bilet alanların 90 TL’ye F1 İstanbul Grand Prix’e tanık olma imkanı da bulunuyordu.

İstanbul Park

İstanbul Valiliği göre yaklaşık bir saat önce yayımlanan basın açıklaması, F1 İstanbul Grand Prix için sabırsızlanan Formula 1 hayranlarının hevesini kursağında bıraktı desek yeridir. Zira İstanbul Valiliği’nin açıklamasına tarafından 13-15 Kasım tarihlerindeki F1 İstanbul Grand Prix, seyircisiz olarak gerçekleştirilecek.

İstanbul Valiliği’nin Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 açıklaması:

“Koronavirüs salgınıyla uğraş çalışmaları dahilinde;

İstanbul İl Pandemi Kurulunun almış olduğu 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek “Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması” yönündeki nasihat kararı gereğince 05.10.2020 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından laf konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu