Gündem

İstanbul’da minibüsçülerin eyleminde stres

İşlerinin azaldığını öne süren ve ek hatla güzergah isteyen bir grup minibüsçü UKOME toplantısında taleplerinin karşılanmadığını öne sürerek Üsküdar’da toplandı. İBB’nin Saraçhane’deki binasına konvoy halinde protesto için gitmek isteyen minibüsçülerin yolunu Harem’de polis ekipleri kesti.

İstanbul'da minibüsçülerin eyleminde gerginlik

Üsküdar’da İBB’yi protesto etmek nedeniyle toplanarak araçlarıyla İBB binası önüne ilerlemek isteyen minibüsçülere polis ekipleri izin vermedi. Minibüs sürücülerinin ilerlemesini alıkoymak için polis göre yol kapatıldı. Yürüyüş ya da konvoy yapma izinlerinin olmadığı gerekçesiyle eyleme müsaade etmeyen polis ile minibüsçüler aralarında gerginlik yaşandığı görüldü.

Polis ekipleri yalnızca 30 kişinin yazılmış basın açıklaması yapma izninin olduğu, kalabalık grubun konvoy ya da yürüyüş yapmasına müsade verilmediği iddiasıyla minibüsçü grubuna engel oldu. Bir zaman oturma eylemi yapan minibüsçüler, konvoy halinde İBB binasına ilerleme isteklerinde ısrarcı davranınca gerginlik yaşandı. Polis ekipleri araçları ile yolu kapatarak minibüsçülerin ilerlemesini engelledi.

öte taraftan minibüsçülerin ara hatlardan gezgin edinmek istedikleri, metro ve metrobüs hatlarının devreye girmesi ile mağdur oldukları, bu mağduriyetlerinin giderilmesini istedikleri için eylem yaptıkları belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu