Sinema Haberleri

IT Serisi ile Gönüllere Taht Kuran Aktör Bill Skarsgard’ın En İyi Filmleri

Bill Skarsgard, adını tam olarak yeni nesil IT serisindeki palyaço Pennywise rolüyle duyursa da gerçekte oyunculuk konusunda son derece başarılı ve meşhur bir aileden geliyor. Babası Stellan Skarsgrad’ı Karayip Korsanları ile Thor filmleri ve Cehernobyl dizisinde rol aldı. Ağabeyleri Alexander Skarsgard True Blood;  Gustav Skarsgard ise Vikings dizileri ile adını duyurdu.

Böyle başarılı bir aileye doğunca, Bill için oyuncu edinmek haliyle mecburi oldu. Oysa Bill’i yalnızca IT filmlerindeki rolüyle nitelendirmek biraz hatalı olur, çünkü oyuncunun rol aldığı birçok başarılı yapım daha bulunuyor.. Biz de sizler için Bill Skarsgard’ın palyaço olmadığı öteki filmleri derleyelim dedik. Neşe Saçan okumalar dileriz. 

Bill Skarsgard’ın oynadığı en iyi filmler:

Simon and The Oaks Anna Karenina The Devil All The Time Assassination Nation Atomic Blonde Deadpool 2  Villains Divergent: Allegiant Victoria

Simon ve Ana Kapı Ağacı (Simon and The Oaks)

Yıl: 2011 Tür: Dram Oyuncular: Bill Skarsgård, Helen Sjöholm, Jan Josef Liefers

İsveçli yazar Marianne Frederikkson’un aynı adlı romanından uyarlanmış Simon and The Oaks, İkinci Dünya Savaşı esnasında Göteborg’da yaşanan olayları konu alıyor. Filmde başrol olan Simon rolünü ise Bill Skarsgard canlandırıyor. 

Simon Larson, arkadaki planda İkinci Dünya Savaşı devasa bir şekilde devam ederken evlatlık olduğunu öğreniyor ve kendi gerçek köklerini aramaya koyuluyor. Araştırma yaptıkça sahiden Almanya doğumlu bir Yahudi olduğunu öğrenen Simon, tıpatıp kendisi gibi Yahudi bir kitapçıyla dostluk kurar ve ailesini bulmak için zorlu bir maceraya atılır.

Anna Karenina

Yıl: 2012 Nesil: Dram, romantik Oyuncular: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson

Adından da anlaşılacağı üzere Anna Karenina, Rus artist yazar Leo Tolstoy’un başyapıtlarından birisi olan eserin ayrıntılı bir şekilde beyazperde uyarlaması. Son derece dinç bir kadroya sahip olan bu filmde Bill Skarsgard alt rol olarak değerlendirebileceğimiz Makhotin’i canlandırıyor. 

Sosyetenin içerisinde prestijli bir konuma sahip olan Anna Karenina, kocası bir uçtan bir uca siyasette de manâlı bir yere sahiptir. Kardeşine yardım etmek için Moskova’ya gitmek zorunda kalan Anna, yolda Vronsky ile tanışır ve ona ilk bakışta aşık olur. Anna, ya kocasıyla kalıp sosyetedeki yerini korumak ya da aşkı seçip sahip olduğu her şeyden sözünden dönmek zorundadır. 

The Devil All The Time

Sene: 2020 Tür: Polisiye, dram, gerilim Oyuncular: Donald Ray Pollock, Bill Skarsgård, Tom Holland

Yakın bir zamanda Netflix göre yayınlanan The Devil All The Time, Donald Ray Pollock’un benzer adlı eserinden uyarlanmış bir film. Filmin yönetmen koltuğunda ise çekmiş olduğu dram filmleri ile ünlenmiş Antonio Campos bulunuyor.

The Devil All The Time, İkinci Dünya Savaşı sonrası birbirine kenetlenmek zorunda olan bir grup insanı konu alıyor. Bill Skarsgard, filmde Solomon Adaları’ndan Batı Virgina’ya kadar ödev yapmış bir denizci olan William Russell’ı canlandırıyor. 

(Suikastçı Topluluğu) Assassination Nation

Sene: 2018 Tür: Aksiyon, romantik, polisiye Oyuncular: Odessa Young, Abra, Suki Waterhouse

Assassination Nation, HBO’nun önemli yapımcılarından olan Sam Levinson kadar yönetildi. Film, tüm kirli çamaşırları internete sızılan bir grup genci konu alıyor ve Bill Skarsgard da filmde genç kişilik Lily’nin kız arkadaşı Mark olarak karşımıza çıkıyor. 

Film, Salem adlı küçük bir kasabada geçiyor. Lise son sınıf öğrencisi Lily ve en yakın arkadaşlarının internette yaptığı tüm hareketler bir hacker tarafından internette insanlarla paylaşılıyor. Hacker, zamanla kızlarla yetinmeyip bütün halkı ifşalamaya başlıyor ve ahali da buna karşılık olarak şiddete başvurmayı seçiyor. 

Sarışın Bomba (Atomic Blonde)

Yıl: 2017 Cins: Aksiyon, gerilim Oyuncular: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman

The Coldest City adlı çizgi romandan uyarlanan Atomic Blonde, dünyanın birçok uygun adını duyurmayı ve başarılı bir film olarak tarihe geçmeyi başardı. Charlize Theron’un başrol oynadığı bu filmde Bill Skarsgard yan bile sayılmayacak bir rolle karşımıza çıkıyor. 

Atomic Blonde, Soğuk Savaş sırasında ansızın fazla MI6 ajanının ortadan kaybolmasını araştıran İngiliz bir ajan olan Lorraine’i anlatıyor. Kendi devir yaptığı teşkilatın içinde çürük elma öğrendiğini ayrım eden Lorraine, ayrıca kendisine kurulan tuzaktan kurtulmak hem de ortadaki gizemi çözmek için büyük bir aksiyona atılır. 

Deadpool 2

Sene: 2018 Nesil: Aksiyon, serüven, komedi Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin

Marvel’ın en eğlenceli ve absürd kahramanlarından birisi olan Deadpool’u tanımayanımız yoktur. Bill Skarsgard da bu filmde X-Force adlı mutant savaşçılardan oluşan grupta Zeitgeist olarak karşımıza çıkıyor. 

Deadpool, bütün önceki filmden daha sonra bütün hayatını düzene sokmuşken, zamanda gezi yapabilen Cable tarafından rahatsız edilmeyebaşlar. Deadpool, birçok insanın hayatını tehlikeye atacak Cable’ı durdurmak için kendi takımını meydana getirmek zorunda kalır.

Villains

Yıl: 2019 Cins: Korku, komedi, dram Oyuncular: Bill Skarsgård, Maika Monroe, Blake Baumgartner

Aslında ürpertici bir temaya sahip olan Villains’ı bir kara mizah filmi olarak da nitelendirebiliriz. Başrollerini Bill Skarsgard ve Maika Monreo’nun paylaştığı Villains, suçlu bir çiftin başına gelen korkunç olayları anlatıyor.

Mickey ve Jules, bir yakıt istasyonuna düzenledikleri soygun sonrasında yolda mahsur kalır ve ormanda manâsız olduğunu düşündükleri bir banliyo evine girer. Çiftin girdiği konut son derece karanlık sırlarla doludur ve evin sahibi çift, Mike ve Jules’un bu nefret verici evden çıkamaması için elinden gelen her şeyi yapar. 

Ahenksiz Serisi: Yandaş (The Divergent: Allegiant)

Sene: 2016 Tür: Aksiyon, serüven, gizem Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Jeff Daniels

Veronica Roth’un benzer adlı eserinden uyarlanan Uyumsuz, hem kitap hem de film serisi olarak büyük ses getiren yapımlardan birisi oldu. Serinin üçüncü filmi olan Yandaş’da Bill Skarsgard, Genetik Kolaylık Bürosu’nda çalışan Matthew adlı kişiyi canlandırıyordu. 

Ahenksiz, yaşayan herkesin kendi özelliklerine tarafından beşe bölündüğü distopik bir dünyayı anlatıyor. Bu beş yere de uymadığını ayrım eden Tris Prior, canını kurtarmak için kaçmak ve zorlu bir mücadelenin içine sıçramak zorundadır. 

Victoria

Yıl: 2013 Cins: Dram, romantik Oyuncular: Iben Akerlie, Jakob Oftebro, Bill Skarsgård

2013 yılında gösterime giren Victoria, bugüne değin alışılmış olduğumuz klişe bir aşk üçgenini ve zengin kız fakir erkek hikayesini konu alıyor. Bill Skarsgard, filmde zengin bir iş adamı olan Otto’yu canlandırıyor.

Varlıklı bir ailenin kızı olan Victoria, değirmencinin fakir oğlu Johannes’e aşık olur fakat bu aşk sınıf farklılıkları yüzünden imkansızdır. Babası, Victoria’ya aşkından vazgeçmesi gerektiğini ve Johannes yerine zengin ve prestij sahibi bir insan olan Otto ile evlenmek zorunda olduğunu söyler. 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu