Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun’da esnafla buluştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun‘un selden etkilenen ilçelerini ziyaret ederek esnafla bir araya geldi.

Akşener, Giresun’da 22 Ağustos’ta yaşanan selden etkilenen Doğankent ilçesine geldi. Buradaki dükkanlarda esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, ilçe sakinleriyle de sohbet etti.

sonradan Dereli ilçesinde esnafı iş yerlerinde ziyaret eden Akşener, bol kazanç dileğinde bulundu.

Akşener, bir esnafla yaptığı konuşmada, Giresun’a gelme nedenlerinden birinin, buraya dikkati sürüklemek olduğunu söyledi.

Salı günü grup konuşmasında burayı dile getireceğini gösteren Akşener, şöyle devam etti:

“Çözümleriyle birlikte sizden dinlediklerimizle. Ayrıntılarıyla dikkat çekmek üzere. Yani ‘Unutmayın buraları’ biçiminde. Onun için bazı şeyleri bilmek gerekiyor. Ağabeylere, muhteremlere diyeceğim ancak ‘Kardeşim bak burada böyle böyle durumlar var. Sağ olun, şunu yapmışsınız lakin bunun yapılması gerekiyor. Dolayısıyla da bunu yapın.’ Idareli, kitaplı söylüyoruz. Bu dikkati çekildiği vakit bir kısım iş oluyor.”

Akşener, esnafı salgından önce gezmeye başladıklarını açıklama ederek şunları kaydetti:

“Sebebi şuydu, esnaf bizim gibi ülkelerin bel kemiğidir. Şu dükkanı kapadığın zaman bunları üreten bir şey satamaz. İnsan çalıştırıyorsunuz. Dolayısıyla size bir ışık tutmaktı. Bir dokundum, bin tane ah çıktı. Üzerine pandemi geldi. Orada bir iniş var. Esnafın gelirinde, işinde, gücünde. Dereli’nin özelinde bundan başka burası vurdu.”

Akşener, esnafın, “Buraya olan dikkatin tazelenmesi fazla hoş. Devlet burada gerçekten güzel işler yaptı.” demesi üzerine, “Tabii, arkadaşlarım söyledi. İlk gün arkadaşlarım da 4 milletvekili olarak geldi.” dedi.

Esnaf gezilerinde oy istemediğini aktaran Akşener, “Tercih zamanı gelip arkadaşlarım sizleri ikna edecekler. Alabilirlerse alacaklar. O benim işim değil bugün. İki, iktidarı kötülemek için de gezmiyoruz. Öznem sizsiniz. Yetersiz alanları, rekabet yaratarak sizin eksiklerinizin giderilmesi. Yapmaya çalıştığım şey bu.” diye konuştu.

Meral Akşener, şehir halkı merkezindeki esnafı da ziyaret etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Eyüp Elevli

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu