Siyaset

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığındaki Atatürk posteri imha edildi

ÇANKIRI’da İYİ Parti  Orta İlçe Başkanlığı binasının penceresinde bulunan Atatürk posteri boyanarak tahrip edildi. İl Başkanı Kültürlü Akbaş, saldırıyı kınadıklarını belirterek, faillerin yakalanması için kabahat duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Orta ilçe merkezinde bulunan İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın penceresine yapıştırılan Atatürk posterinin yüz kısmı, dün gece kimliği süresiz kişilerce boyanarak yıkım edildi. İYİ Parti İl Başkanı Okumuş Akbaş, konuyla ilgili yaptığı yazılmış açıklamada, dün İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığı binasının ön giydirmelerine hücum yapıldığını belirtti. Saldırıda camda bulunan Atatürk’ün posterinin boyanarak imha edildiğini kaydeden Akbaş, “Bu saldırıyı hem partimize ayrıca Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘e üretilmiş alçak bir atak olarak görüyor, kuvvet ve nefretle kınıyorum. İlçe Başkanımız Hasan Canbaz, konu hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. Çankırı İl Başkanlığı olarak bu eylemi düzenleyen partimiz ve Atatürk düşmanları şahısların bir an önce yakalanarak Türk adaletine hesap vermelerini bekliyorum. İYİ Parti’nin yükselişini ve iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemeyecektir. Konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığındaki Atatürk posteri tahrip edildiİYİ Parti Orta İlçe Başkanlığındaki Atatürk posteri tahrip edildi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ramazan SARICI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu