Siyaset

İYİ Partili Türkkan: Arkadaşlarımızın tepkilerini demokratik buluyorum

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, partideki muhalif milletvekillerinin tutumuna ilişkin “Biz demokrasi ile ilgili çaba vermiş bir ekibiz. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın tepkilerini ben demokratik buluyorum” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM‘de düzenlediği basın toplantısında, 2’nci Herzamanki Kurultay‘da ‘oy verilmeyecekler’ listesinde isimleri bulunan milletvekillerinin genel başkan Meral Akşener ile görüşmesini değerlendirdi. Türkkan, “Genel başkanımız öteki milletvekilleriyle de görüşüyor, benimle de görüştü, görüşüyor evet. Biz demokrasi ile ilgili mücadele vermiş bir ekibiz. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın tepkilerini ben demokratik buluyorum. İstemeyebilirler. Onlar birisini istemeyebilir, birileri de onları istemeyebilir, bu demokratik bir seçim. Bu tercihi sorgulamak dürüst değil. Bu arkadaşların bu tepkilerini bu minvalde değerlendiriyorum. Sayın Akşener de arkadaşlarımızı dinliyor. İYİ Parti’nin yükselmesinden rahatsız olanların bunu aralıksız gündemde tutmaları da olağan, bunu da anlayışla karşılıyorum. Bizim yükselmemizden rahatsız olan siyasi partilerin bunu gündemde tutarak İYİ Parti’ye çelme takmaya çalışmasına alışığız. Biz yola çıktığımızdan beri çelme yemekten bir hal olduk. Fakat her defasında ayağa kalktık. Bize çelme takanların iki seksen yere uzandıklarını seyrettik. Hiç kimse İYİ Parti’de herhangi bir bezginlik beklemesin” değerlendirmesinde bulundu. 

Türkkan, sosyal medyada erkeklere ikinci benzer çağrısı yapması peşinde görevden alınan eski GATA Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer ile ilgili de “Bu adamın hekimlik ruhsatının, diplomasının iptal edilmesi lüzumlu. Içten olan bu” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Nursima ÖZONUR

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu