Sinema Haberleri

Jurassic World: Dominion Çekimleri Durduruldu

“Jurassic World: Dominion” çekimleri filmin kadrosunda yapılan COVID-19 testlerinin bazılarının pozitif çıkması üstüne durduruldu.

Geçtiğimiz gün “Jurassic World: Dominion” filminin vizyon tarihi 2022 yılına ertelendi. Bu haberin üstünden çok geçmeden filmin yönetmeni Colin Trevorrow Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla film setinde yapılan koronavirüs testlerinin bazılarının artı sonuç vermesi dolayısıyla çekimlerin durdurulduğunu açıkladı.

Universal Pictures ise, “Geçtiğimiz gece Jurassic World: Dominion yapımında eksik sayıda da olsa COVID-19 testleri fazla sonuç verdi. Bundan sonradan yapılan testlerde ise negatif çıkan sonuçlara rağmen sağlık durumu protokolleri gereği herkesin güvenliğini güvence altına almak namına filmin çekimlerini bir süre askıya alma kararı aldık. Film ekibi ve oyuncular izole olarak gözetim aşağıda tutulacak. Film çekimlerinin devam etmesi için zorunlu ortam sağlanması için çalışıyoruz.” Şeklinde bir açıklamada bulundu.

Filmin vizyon tarihinin değişmesi bu testlerden önce açıklandı. Filmin pandemi sürecinde başarılı olması adına bu değişikliği yapan stüdyo ve üretim şirketi çekimlerin bitmesine az bir zaman kala ise COVID-19 riskine aleyhinde bugün çekimleri erteleme kararı aldı.

Colin Trevorrow’un Twitter gönderisine buradan ulaşabilirsiniz.

Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’ın da kadrosunda yer aldığı “Jurassic World: Dominion” için planlanan yeni vizyon tarihi 10 Haziran 2022 olarak açıklandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu