Siyaset

Kahtalı’dan kayısı alımı memnuniyeti

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Malatya’da öncelikle kayısı alımı yaparak üreticiye 3 dolar fiyat vermesinin üreticileri hoşnut ettiğini belirterek “Kayısı da zoru başardık, şimdi bunu defalarca birlikte sahiplenmeliyiz. Gelecek yıllar içinde bu fiyat önemlidir” dedi. Kahtalı, Beylerderesine alternatif bir köprü yapılması için proje hazırlandığını bildirdi.

Malatya Gazeteciler Cemiyetini (MGC) ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri, MGC Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

MGC Başkanı Vahap Güner, yaptığı konuşmada, Malatya tarihinde ilk olarak Toprak Mahsulleri Ofisi kadar kayısı alımı yapıldığını ve üreticiye 3 dolar gibi tavandan fiyat verildiğini hatırlatarak, “Kayısı alımını sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Bir ilki Malatya’da başardılar. Acilen bunu sahiplenerek gelecek yıllarda da alımın devam etmesini sağlamalarını bekliyoruz. Ayrıca Kuzey Çevre Yolu için istimlak kararı alınarak istimlak yapılmasının sağlanması ve hava alanına 2.5 milyon gezgin kapasiteli Terminal Binası yapılması, yeni Adliye binası yapılması, Yoncalı Barajı isale tüneli için ödenek sağlanması gibi çalışmaları takdirle karşılıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Kayısı da zoru başardık”

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı da, TMO’nun Malatya’da ilk olarak kayısı alımı yaptığını belirterek “Kayısı alımı için önce Lisanslı Depoyu yaptık. Bunu yapınca meslek kolaylaştı. TMO 3 dolar gibi bir de fiyat vererek başta alıma başladı. Zoru başardık, acilen daima birlikte sahiplenerek, gelecek yıllarda daha çok kayısı alımını sağlayarak fiyatlara denge ve istikrar getirmek istiyoruz” diye açıklama etti.

“Kuzey çevre yolunda istimlak yapılacak”

Kuzey Çevre Yolunun tamamlanması için istimlak yapılmasının gerekli olması sebebiyle Cumhurbaşkanından destek istediklerini bildiren Kahtalı, “Yolun açılması toplulaştırma ya da 18 maddeyle olmuyordu. Mutlaka istimlak yapılması gerektiğini Sayın Cumhurbaşkanımıza anlattık. Sağ olsunlar kararname çıkartarak Kuzey Çevre Yolu güzergahında istimlak yapılması için direktifler verdiler. Yolun vaktinde bitirilmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

“Hava alanı terminal binası için egzersiz başlatıldı”

Malatya Havaalanına Terminal Binası yapılması için Ulaştırma Bakanlığının harekete geçtiğini kaydeden Kahtalı, “Gezgin kapasitesi her sene yükselen Malatya’ya uygu 2.5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası için çalışmalara başlandı” dedi.

Malatya ile ilgili diğer yatırımların durumu hakkında da özet olarak data aktaran Kahtalı, yeni adliye binası yapılması içinde Askeri Hastane alanının tahsis edildiğini hatırlattı. Kahtalı, “Battalgazi Devlet Hastanesi gelecek sene hizmete açılacak. Yeşilyurt’taki SSK Hastanesinin yerine Millet Bahçesi yapılacak. Beylerderesine alternatif bir köprü yapılması için proje hazırlanıyor. Organize Sanayi Bölgesinin Arıtma tesisi ihtiyaca yanıt verecek hale getirilmesi için 200 milyon liralık yeni bir ihale yapılıyor. Depremzedelerin evlerini kısa sürede bırakmak için araştırmalar son hızlı olma devam ediyor” ifadelerine yer verdi. – MALATYA

Kahtalı'dan kayısı alımı memnuniyeti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu