Ekonomi

Kahve sektöründe yerli adımlar

Sunny ve Jumbo markaları ile Dünya çapında adını duyuran ve 2 bin şahsiyet istihdam hacmine sahip Atmaca Grup’a ait Anisah Coffee, dünyanın bambaşka coğrafyalarından getirdikleri kahve çekirdekleriyle yeni cins kahve pazarında yerli marka olarak adını duyurmaya başladı.

“Toprağından üretimine Kahvenin en iyisi” sloganıyla yola meydana çıkan Anisah Coffee, sunduğu nitelikli ve ayrı lezzetlerle kahve severlerin gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Üretime yaptığı 10 milyon TL gibi önemli bir yatırımla yeni nesil kahveciliği endüstriyel boyuta taşıyan Anisah Coffee, daha büyük yatırımlar için Ar-Ge çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Şimdilik online satış kanalları ve büyükşehirlerdeki emin satış noktaları ile kahve severlere ulaşan marka, ileriki süreçte Türkiye ve dünya pazarında sesini duyurmak için girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

“Kahve sektöründe hedefimiz; boy”
Anisah Coffee markasının kahve pazarında kayda değer bir konuma gelmesi için büyük mücadele gösterdiklerini ifade eden Anisah Coffee’nin CEO’su Yusuf İslam Atmaca, “Dünya trendlerini ve sektörel bazdaki gelişmeleri sürekli takip etmekteyiz. Dünyada petrolden sonra en büyük ticari hacme sahip ikinci ürün olan kahve, Türkiye’de 1 milyar doların üstünde bir piyasa oluşturmuş durumda. Buna rağmen, kahve tüketiminde öteki ülkelere göre halen fazla gerideyiz. Oysa, bu farkı kısa sürede kapatacağımıza inanıyorum. Son 10 yılda Türkiye’de kahve tüketimi her sene 2 haneli rakamlarda büyümekte. Önümüzdeki dönemde sektörün daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Marka olarak sektöre ayrı bir perspektif getirdik. Butik olarak yapılan yeni tür kahveciliği 10 milyon TL gibi hatırı sayılır bir yatırımla endüstriyel boyuta taşıdık. Kalitemiz ve sunduğumuz lezzetlerle sektörde çıtayı yukarı bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Uzun vadede hayalimiz, Dünya’nın en iyi kahvelerini Türkiye’den Dünya’ya ihraç etmek. Batıya, dolayısıyla tüm dünyaya kahvenin Anadolu’dan yayıldığını göz önünde bulundurursak; bunun gerçekleşmesinin zor bir hayal olmadığını düşünüyorum” dedi.

21 devlet hastanesine kahve desteği
Marka olarak bununla beraber bambaşka sosyal sorumluluk projelerinde yer bulunduklarını gösteren Atmaca, “Covid-19 sürecinin yoğun yaşandığı günlerde canla başla ülkemizin afiyet ve sıhhati için uğraş gösteren afiyet çalışanlarının molalarına bir nebze tat katabilmek ve motivasyonu artırabilmek için filtre kahve ve Türk kahvesinden oluşan armağan paketlerini İstanbul genelinde 21 devlet hastanesindeki sağlık çalışanlarına ulaştırdık ve güya sosyal projeleri aralıksız geliştirmeyi düşünüyoruz” biçiminde konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu