Dünya

Karabağ’da Ermeni kadın Azerbaycan askerlerini böyle karşıladı: Evinize hoş geldiniz

Ermenistan göre işgal edilen Azerbaycan toprakları, Azerbaycan ordusu kadar alınmaya devam ediyor. Azerbaycan ordusu göre 1 şehir halkı, 1 kasaba ve 26 köy düzenlenen harekatla Azerbaycan’a kavuştu. Bu sabahleyin saatlerinde Şükürbeyli köyünde de Azerbaycan bayrağı dalgalandı.

HAREKATIN HAKLILIĞINI BELIRTEN DİYALOG

Habertürk TV Dış Politika Koordinatorü Çetiner Çetin’in haberine tarafından, Ermenilerden geri alınan topraklarda yaşlı Ermeni bir bayan ile Azerbaycan askeri aralarında yaşanan diyalog, gerçekleşen harekatın haklılığını bir kere daha ortaya koydu. Azerbaycan televizyonunda da yayınlanan görüntülerde, Azerbaycan askerlerinin Ermeni güçlerinden alınan bir köye girdiği kameraya yansıdı.

YAŞLI KADINA SAĞLIĞINI SORDU

Görüntüde, ihtiyar Ermeni kadınla Azerbaycan askeri arasında büyüyen diyalogda yer aldı. Evinin kapısında bekleyen kadın, “Askerler” dedi. Azerbaycan askeri bunun üstüne, “Biz Azerbaycan askerleriyiz. Sağlığın yerinde mi? Köyde kimse kaldı mı?” diye ihtiyar kadının halini durumunu sordu.

ERMENİ KADIN: “EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ

Ermeni kadın bunun üstüne, “Ben varım bir kaç ev daha var” dedi. Askerler sorularına, “Ne iş yapıyorsun ailen nerede? diye devam etti. Ermeni kadın, “Ailem Ermenistan da… Ben burada satıcıyım minik bir dükkanım var. Yalnızım” dedi. Azerbaycan askerlerinin, “Biz buradayız” sözüne ise yaşlı Ermeni bayan, “Evinize güzel geldiniz” diyerek nokta koydu.

Karabağ'da Ermeni kadın Azerbaycan askerlerini böyle karşıladı: Evinize hoş geldinizKarabağ'da Ermeni kadın Azerbaycan askerlerini böyle karşıladı: Evinize hoş geldiniz

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu