Gündem

Karantinada olması gereken 2 birey yolculuk ederken yakalandı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde karantinada olması gereken 2 kişinin yolculuk ederken yakalandığı bildirildi. Haklarında cezai işlem uygulanan şahıslar, Diyarbakır’daki yurtlara yerleştirildi.

Karantinada olması gereken 2 kişi seyahat ederken yakalandı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde karantinada olması gereken 2 birey seyahat ederken, jandarma ve polis ekipleri kadar yoklama noktasında yakalandı

İHA’da bulunan habere göre, hakkında karantina kararı yer alan bir şahıs Silvan’dan Diyarbakır’a giderken jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Şahsın sorgulamasında karantinada olması gerektiği ortaya çıktı.

Diğer bir kişi ise Diyarbakır’dan Silvan ilçesine gelirken yakalandı. Polis ekipleri tarafından yapılan yol kontrollerinde sorgulaması yapılan şahısın karantinada olması gerektiği belgelendi.

Her iki şahsa cezai operasyon uygulanırken, şahıslar Silvan Sağlık Müdürlüğü yoklama ekipleri göre Diyarbakır’daki yurtlara yerleştirildi.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANMAYA DEVAM EDİLECEK

karantinada-olmasi-gereken-2-kisi-seyahat-ederken-yakalandi-786665-1.Silvan İlçe Sıhhat Müdürü Mahmut Çekingen, 2 kişinin karantina kararı olmasına karşın evden çıkıp yolculuk ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Çekingen, “2 kişi jandarma ve polis ekiplerimizin yapmış olduğu yol kontrolleri sırasında yakalanmış gerekli cezai operasyon uygulanmış ve şahıslar Diyarbakır’daki yurtlara yerleştirilmiştir. Denetimlerimiz hem evde hem de denetim noktalarında devam etmektedir. Vatandaşların mağdur olmamaları namına karantina süreçlerin evde tamamlamaları gerekmektedir. Huysuz takdirde cezai operasyon ile birlikte şahıslar yurtlara yerleştirilecektir” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu