Ekonomi

Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş’a akın etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde yer alan ve 46 yıldır kapalı olan Maraş bölgesinin bir bölümü saat 12 sularında halkın kullanımına açıldı. Kıbrıslılar, Demokrasi Caddesi ile sahil kısmının bir bölümünü gezdi.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER

Bu tarihi ana tanıklık etmek isteyen Kıbrıslılar ise o anları bol bol fotoğraf çekilerek ölümsüzleştirdi. Girişte, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat edilmesi uyarısı yapıldı.

Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın etti

ERDOĞAN DESTEK VERMİŞTİ

Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Maraş’ın perşembe günü açılacağını söylemişti. Tatar, “Perşembe günü sabah saatlerinde halkımızın Maraş sahilinden istifade etmesine başlayacağız” demişti.

Erdoğan da Maraş’ın açılmasına Türkiye’nin her tür desteği vereceğini ifade etmiş ve “Maraş Ada’daki çözümsüzlüğün bir parçasıdır. Kıbrıs’ın geleceğini artık hayaller yerine somut gerçekler üzerine inşa etme kararı aldık” diye konuşmuştu.

Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın etti Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın etti Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın etti Kıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın ettiKıbrıslılar kapıların açılmasıyla Maraş'a akın etti

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. Maraş’ın açılmasına çok sevindim, umarım turizm açısından da faydalı olur. Bölgedeki eskimiş binalar revize edilerek turistlerin ilgisini çekebilecek yerler de olmalı. Sonuçta eskilerde dünyaca ünlü isimlerin mutlaka 1 kere uğradığı bir yerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu