Siyaset

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekillerine: Oy alamadığımız bölgelere gidin

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, milletvekillerine , “Örgütsel çalışmalarda daha etkin yer alın. Oy almadığımız bölgelere gidin” talimatı verdi. Meclis Grubu’nun çalışmalarından memnun olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “AKP’yi götürecekse bu grubun performansı götürecek” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan milletvekillerine: Oy alamadığımız bölgelere gidin

BİRGÜN/ ANKARA

CHP’de önceki gün milletvekilleri ile gerçekleştirilen yeni yasama dönemi toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun örgütsel ve siyasi mesajlar verdiği, milletvekillerinin “daha faal çalışmasını” istediği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi’nde TBMM’nin 27’nci dönem dördüncü yasama yılı konulu bir buluşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu’nun, milletvekillerinden “sahada daha etkin olmasını” istediği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, özellikle partinin oy alamadığı bölgelerde etkinlik gösterilmesini isteyen, AKP’nin ise “gidici” olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, milletvekillerine şunları söyledi:

“Söylemlerimizin daha etkili duyurulması ile ilgili üstün performans bekliyorum. Meclis’te kaliteli muhalefet yapın. Gruptan fazla memnunum. Geçen sene, önceki seneden iyiydiniz, bu yıl daha da iyi olmanızı bekliyorum. AKP’yi götürecekse bu grubun performansı ve disiplini götürecektir.”

BOYNUMUZUN BORCU

“Örgütsel çalışmalarda daha aktif olarak yer alın. Özellikle oy almadığımız bölgelere daha artı vakit ayırın, oralarda vatandaşla buluşarak, Türkiye’nin yaşadığı sorunlara çözüm reçetemizi anlatın. Çalışmaları örgütümüzle birlikte yürütün. Dış politikada hükumet iyi bir şey yaparsa bunu söyleriz. Ama fazla az doğru adımlar atıyorlar. Yanlışları anlatmak de bizim boynumuzun borcu. Oruç Reis’in geri çekilmesiyle imtiyaz verdiler. Azerbaycan konusunda CHP’nin yaptığı açıklamaları cımbızlayarak çarpıtmak istiyorlar. Azerbaycan demek Türkiye demektir. Çıkarlarımız ortaktır. Türkiye’de iktidara kim gelirse gelsin bu değişmez bir gerçektir.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu