Kadın

Kızını öldüren Hasan Uslu isimli erkeğe 24 yıl hapis cezası

Edirne’nin Keşan ilçesinde kızı Didem Yumuşak Başlı’yu katleden döner ustası Hasan Uslu 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kızını öldüren Hasan Uslu isimli erkeğe 24 yıl hapis cezası

Edirne’de kızı Didem Uysal’yu öldürdükten sonradan parçalarını derin dondurucuya koyan Hasan Uslu isimli erkek, yargılandığı davada 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Anne Satı Uslu ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Edirne 3. Ağır Cinayet Mahkemesindeki duruşmaya esir davalı Hasan Uslu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katılırken, tutuksuz yargılanan anne Satı Yumuşak Başlı ise duruşmaya katılmadı. Davalı avukatları mahkeme salonunda hazırlanmış bulundu.

Esir davalı Hasan Yumuşak Başlı, suçlamayı kabul etmeyerek kızını öldürmediğini iddia etti.

Uysal, yaşı ve kronik hastalıkları sebebiyle cezaevinde Covid-19 tehlikesi aşağıda olduğunu öne sürerek, tahliyesini talep etti. Uslu, “20 aydır tutukluyum. Tutukluluğumdan nedeniyle aile birliğim dağıldı. İşlerimi de devam ettiremedim” dedi.

Mahkeme, esir davalı Hasan Uslu’nun “Altsoydan akrabayı bile bile öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Heyet, sanık hakkında “haksız tahrik” hükümleri uygulayarak cezayı 24 yıl olarak kararlaştırdı.

Heyet, ayrıca sanığın eyleminden sonraki davranışları nedeniyle cezasında başkaca indirim uygulanmamasına karar verdi.

Sanık Satı Yumuşak Başlı’nun “Altsoydan akrabayı mahsus öldürme” suçundan kanıt yetersizliği sebebiyle beraatine karar veren duruşma, anne hakkında “Suçu bildirmeme” suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

NE OLMUŞTU?

Geçen sene önce kozalak toplamaya giden bir birey kadar gazete kağıdına sarılmış indirimli bir kol bulunmuş, polis ekiplerince yapılan parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesildiği belirlenen sol kolun, Didem Uysal’ya ait olduğu tespit edilmişti.

Olayın peşinde Hasan Uslu’nun, kızı Didem Yumuşak Başlı’yu öldürdükten daha sonra parçalayarak derin dondurucuya koyduğu ve parça parça ormana attığı belirlenmişti.

Polis ekiplerince gözaltına alınan baba Hasan Uysal ve anne Satı Uslu çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu