Gündem

Köpeklerin bulduğu kafatası, takriben 1 yıldır kayıp olan boya ustasına aitmiş

Bodrum’un İçmeler Mahallesindeki tersanede çalışan işçilerin beslediği ‘Çiko’ isimli köpek, geçen 17 Temmuz’da saat 01.40 sıralarında ağzında bir kafatası getirdi. Bir insana ait olduğu belirlenen kafatasını gören işçiler büyük şaşırma yaşadı. Tersanenin işletmecisi Ali Efe (49), sabahleyin işe geldiğinde durumu öğrenip, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, kafatasına incelenmek üzere el koyup, Muğla Adli Tıp Kurumu’na yolladı.

AYLARDIR KAYIP OLAN BADANA USTASINA AİTMİŞ

Kafatasının benzer bölgede geçen 24 Aralık’tan bu yanlamasına kayıp olan bir tersanede boya ustası olarak çalışan Mehmet Ali Koran’a (36) ait olabileceği şüphesi üstüne polis, ağaçlık alanda drone ile tarama çalışması yaptı. Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın ‘Sima’ isimli özel eğitimli kadavra köpeği ile de hem ağaçlık alan arandı. Polis, tersane işletmecisi Efe ile 4 işçinin ifadelerine de başvurdu. Ancak şu esas değin herhangi bir netice alınamadı. Yer Alan kafatası incelenmek üzere Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

4 ARKADAŞI GÖZALTINA ALINDI

Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderilen kafatasının yapılan DNA sonucunda, 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran’a ait olduğu saptandı. Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren Muğla Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Canice Ofis ekipleri, Koran’ın 4 arkadaşını canice şüphesiyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin ifade işlemlerinin tamamlanmasından daha sonra pazartesi günü adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Köpeklerin bulduğu kafatası, yaklaşık 1 yıldır kayıp olan boya ustasına aitmişKöpeklerin bulduğu kafatası, yaklaşık 1 yıldır kayıp olan boya ustasına aitmişKöpeklerin bulduğu kafatası, yaklaşık 1 yıldır kayıp olan boya ustasına aitmiş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Selçuk AKBAŞ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu