Sağlık

Korona virüsü yenen aile hekimi: ‘Ölümün kıyısından döndüm’

Kayseri’de aile hekimi olarak tahsis yapan Dr. Serap Ercan Güleser, 20 gün önce alev ve halsizlik şikayeti ile başvurduğu hastanede korona virüse yakalandığını öğrendi. 10 gün boyunca hap tedavisi gördükten sonradan durumu ağırlaşan Güleser, Kayseri Şehir Halkı Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 10 günlük mücadelenin peşinde korona virüsü yenen Dr. Serap Ercan Güleser, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yaşadığı süreci anlatan Güleser, ölümün kıyısından döndüğünü söyleyerek, “20 gün önce korona virüse yakalandım. Umulan biz sağlık çalışanları biraz daha artı virüs yüküne maruz kaldığımız için daha ağır geçirebiliyoruz. Tedavimin 8’inci gününde şikayetlerim gitgide ağırlaşmaya başladı. 2 defa dış merkeze başvurdum lakin sonuç alamadım. Şikayetlerimin gittikçe ağırlaşması üzerine İl Sağlık Durumu Müdürümüz Ali Ramazan Benli’nin yardımları ile Şehir Hastanesi Başhekimi İlhami Çelik hocamızın servisine yatırdılar. Geldiğimde genel durumum fazla kötüydü. Ölümün kıyısına yaklaşmıştım. İlhami Çelik hocamızın genel tedavileri ve yaklaşımıyla hayata döndüm. Burada şunu gördüm ama; Kayseri Büyük Kasaba Hastanesi’nde bütün hastalar burada tertemiz bir odada her türlü tedavileri planlanarak, bütün öğünleri düşünülmüş, keza çare olarak hem de bütün personel olarak en aktüel tedaviler ile çare olduklarını gördüm. Gururla söyleyebilirim mi; Kayseri Şehir Halkı Hastanesi bir korona kalesi haline gelmiş” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Dr. Serap Ercan Güleser, “Buraya ilk geldiğimde genel durumum iyi değildi. Korona virüs bundan böyle çok ilerlemişti 10 gün burada tedavi gördüm ve gördüğüm tedavi ile hayata tutundum. Ben bir doktor olarak korona virüsün vücudunda yaptığı harabiyetler ile doğrusu vefat kıyısına geldim. İnsanlar sakın virüs geçti diye düşünmesinler. Serviste yatan hastaları görüyorum, kendimde de bire bir gördüm. Dehşet derece de önemli. Maske, uzaklık ve temizliğe çok uyarı etsinler” şeklinde konuştu.

Ali Göç – Eren Kan
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu