Gündem

Koronavirüs tedavisi görebilen Muhittin Böcek’in sıhhat daha iyiye gidiyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 33 gündür yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören Muhittin Böcek’in afiyet daha iyiye gittiğini söyledi.

Koronavirüs tedavisi gören Muhittin Böcek’in sağlık durumu daha iyiye gidiyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yeni müşteri koronavirüs (Covid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in durumunun daha iyiye gittiğini bildirdi.

AA’da yer alan habere tarafından, Cumhuriyet Irk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Haşere’in tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Özkan’dan sağlık hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkan, Böcek’in genel durumunun iyi olduğunu söyledi.

Yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü aktaran Özkan, şöyle devam etti:

“İlk geldiği güne tarafından daha iyi. Herhangi bir organında sorun yok. Enfeksiyon tablosu da geriledi. Ancak hala makineye tabi, ara ara ilaçlarını kesiyoruz. Daha iyiye gediyor. gerçi ihtiyatlı konuşmakta üstünlük var. Çünkü yoğun bakımdaki bir hasta için yüzde yüz konuşmak fazla doğru değil.”

Muhittin Haşere’in tedaviye cevap verdiğini ifade eden Özkan, durumunu ise “gayet iyi” olarak nitelendirdi. Nazlıaka da Böcek’in sağlık durumunu peşine düşüp takip ettiklerini söyledi.

‘ONU KARARLILIĞINDAN, ÇABA GÜCÜNDEN TANIYORUZ’

Başkan’ın Antalya’ya aşık, şehrine sevdalı bir birey olduğunu anlatan Nazlıaka, “Onu kararlılığından, uğraş gücünden tanıyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz oysa yaşama sevinci, hayata bağlanma kararlılığı onu yeniden eski sağlığına kavuşturacak.” dedi.

Haşere’in hastaneye yattığı 17 Ağustos’taki “En kısa zamanda aranıza döneceğim.” mesajını hatırlatan Nazlıaka, onun sözünü tutacağını, en kısa zamanda aralarına döneceğini umduklarını kaydetti.

Hastanede gereken tedavinin uygulandığını açıklayan Nazlıaka, Covid-19 sürecinde uğraş veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

33 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal ağ hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Covid-19 test sonucunun fazla çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal uzaklık kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Haşere, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki hastalık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu