Ekonomi

Koronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt kadeh tesisi kurdu

Bingöl’ün Genç ilçesinde oturan ve 6 sene baştan başa şehirlerarası tır şoförlüğü yapan Sinan Güven (33), ara verme verdiği benzin istasyonları ve kahvehane gibi yerlerde koronavirüs sebebiyle cam bardak kullanımının azaldığını ve kağıt bardağa olan talebin arttığını gördü. Bingöl’de de kağıt kadeh üreten bir tesisin olmadığını öğrenen Güven, daha önceden aldığı girişimcilik sertifikasıyla KOSGEB’e başvurdu. Başvurusu onaylanan Güven, 150 bin TL hibe desteği alarak, ilçedeki sanayi sitesinde küçük bir kağıt kadeh imal tesisi kurdu.

Koronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurdu

GÜNDE 150 BİN KADEH ÜRETİYOR

3 emekçi de çalıştırmaya başlayan Güven, günde yaklaşık 150 bin kağıt kadeh üretiyor. Ürettikleri bardakları ilçe merkezi ve Bingöl’e satan Güven’in hedefi daha büyük makinalar alarak ayrıca istihdamı artırmak keza de kağıt bardak konusunda Bingöl’ü dışa bağımlılığından kurtarmak.

Koronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurdu

“İSTİHDAMIMIZ ARTACAK”

Şoförlük yaptığı zamanlar gittiği benzin istasyonları ve kahvehanelerde koronavirüs nedeniyle cam kadeh kullanımının azaldığını fark ettiğini anlatan Sinan Güven, şunları kaydetti: “Bingöl’de böyle bir işin olmadığını kağıt bardağın diğer illerden aldığını gördüm. ‘Neden olmasın?’ diyerek KOSGEB’den aldığımız takviye ile bu işe girdik. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha büyük bir makine alarak çalışan eleman sayımızı artırarak daha iyi bir istihdam sağlayacağız. İlimizi ve ilçelerimizi dış bağımlılıktan kurtaracağız. Şu an burada 3 kişi çalıştırıyoruz. İlerleyen zamanlarda makinalarımızı büyüttükçe eleman sayımız artacaktır. Makinalarımız dakikada 50, saatte ise 3 bin kağıt bardak basıyor. Günlük sıradan 150 bin kağıt kadeh üretimi yapılıyor.”

Koronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurduKoronavirüsü fırsata çevirdi, şoförlüğü bırakıp kağıt bardak tesisi kurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aziz ÖNAL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu