Gündem

Koronavirüsün beklenmedik yararlı bir özelliği keşfedildi: Acıyı uyuşturuyor

Çin’in Hubei eyaletine ast Vuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına bölge yeni müşteri koronavirüs salgınının beklenmedik yardımsever bir özelliği keşfedildi. ABD’li bilim insanları, koronavirüsün acıyı “duyumsuzlaşma” özelliğine sahip olduğunu bildirdi.

Pain dergisinde yayınlanan verilere tarafından yeni müşteri koronavirüsün acıyı “uyuşturma” özelliği bulunuyor. Araştırmacılar, “duyu yitimi” etkisinin koronavirüsün insan hücrelerine nüfuz etmesini karşılayan S-proteininin ACE2 reseptörü ve diğer maddelerle birleşmesi ile elde edildiğini ifade ediyor.

KORONAVİRÜSÜN SEMPTOMSUZ SEYRİNİN OLASI NEDENİ KEŞFEDİLDİ

Araştırmaya göre acı hislerinden sorumlu olan sinyallerin biçimsizleşme durumu, Neuropilin 1 (proteini) ve vasküler endotelyal artma faktörü olan sinyal proteini VEGF-A’nın katılımıyla ortaya çıkıyor.

Bilim insanları böylelikle, hasta kişinin gerçekte afiyet durumunda herhangi bir deformasyon fark etmediği Kovid-19’un semptomsuz seyrinin muhtemel nedenini keşfetmiş oldu.

ANESTEZİ UZMANLARI İÇİN YARARLI OLABİLİR

Araştırmacılar, özellikleri uyuşturma uzmanları için yararlı olabileceğinden, Neuropilin 1’in özelliklerini daha detaylı bir şekilde incelemeyi planlıyor.

Koronavirüsün beklenmedik yararlı bir özelliği keşfedildi: Acıyı uyuşturuyorKoronavirüsün beklenmedik yararlı bir özelliği keşfedildi: Acıyı uyuşturuyor

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu