Ekonomi

Kripto Para Hırsızları, Yalova Belediyesi’nden Fidye Olarak Bitcoin İstedi

Popüler yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin, bilgisayar korsanlarının gözdesi olmuş durumda. Hemencecik her gün bir yerlerden gelen siber atak haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bilgisayar korsanlarının bu seferki hedefi, Yalova Belediyesi oldu.

Bilgisayar korsanlarının düzenlediği atak, fidye amaçlı gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi, siber saldırının 30 Ağustos’ta gerçekleştirildiğini açıkladı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na verilen bilgilerde, dışarıda bilgi sızıntısının yaşanmadığı aktarıldı.

Bitcoin

Yalova Belediyesi’nin açıklamalarına göre bilgisayar korsanları, 30 Ağustos gecesi başlattıkları saldırıyı sabahtan saatlerine kadar devam ettirmişler. Erişilen sunucularda çalışanların, kullanıcıların ve müşterilerin kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin, hamle esnasında etkilenen veriler aralarında olduğu açıklandı. 

Şu lahza için kaç kişinin bu saldırıdan etkilendiği bilinmiyor. Hem Yalova Belediyesi’nin saldırıyı nasıl püskürttüğü de meçhul. Belediye, saldırganlara fidye verip vermediklerine dair bir açıklamada bulunmadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu