Gündem

Kübra Boyoz’un botoks sonrası ölümü: İşlemi yapan ilkokul mezunuydu

Botoks işlemi sonrası Kübra Boyraz’ın yaşamını yitirmesi olayında yeni ayrıntı ortaya çıktı. Tutsak hekim Öner Özsoyeri, dolgu işlemini yapan Erdal Dürüst’nun ilkokul mezunu olduğunu söyledi.

Kübra Boyoz'un botoks sonrası ölümü: İşlemi yapan ilkokul mezunuydu

İstanbul Beylikdüzü’nde 38 yaşındaki Kübra Boyraz’ın çekicilik merkezinde dolgu yaptırdıktan daha sonra ölümüyle ilgili soruşturmada çarpıcı ayrıntı ortaya çıktı. Tutsak Dr. Öner Özsoyeri’nin ifadesinde, aynı soruşturmada tutuklu estetik merkezi yetkilisi Erdal Doğru’nun Kübra Boyraz’a dolgu yaptığını, operasyon sırasında kadının ‘ah’ diye bağırmasını duyduklarını söylediği öğrenildi.

DHA muhabirinin ulaştığı ifadelerinde Dr. Özsoyeri ayrıca, “Erdal Bey’in yapmış olduğu kusurlu işler dolayısıyla hakkında birçok dava bulunmaktadır. Erdal Içten ilkokul mezunudur, tıbbi müdahale yapma yetkisi yoktur. Ama buna karşın kendisi doktorluğa özenmektedir, birçok tıbbi müdahalede bulunmuştur. O gün ben Kübra Bayan’a tıbbi müdahalede bulunmasına müsaade ettim çünkü ben onun yanına çalışıyorum. Kendisi benim patronumdur. İtiraz etmiş olsam beni işten kovardı” dedi.

AYRAN VE LOKUM VERMİŞLER

Dr. Özsoyeri ifadesinde, dolgu işleminden sonradan Kübra Boyraz’ın fenalaştığını hastaneye gitmek istemediğini, annesinin kızmasından çekindiğini söylediğini ileri sürdü. Kübra Boyraz’a önce ayran sonra lokum verdiklerini ve daha sonra da evine bıraktıklarını söyleyen Özsoyeri, “Ben Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Medikal Estetik sertifikası da sahibiyim. Ben Kübra isimli mağdur bayana hiçbir işlem yapmadım. Erdal Doğru benim patronum olur. Onun yanına çalışırım, meslek yerinin sahibidir. Bu meslek yeri İzmir’de bulunmaktadır. Erdal Doğru bu meslek yerinin Beylikdüzü’nde bir şubesini açtı. Ben de buraya kastetmek için gittim. Ömer E., Melih diye belli telefon görüşmelerini yapıp temas kurup müşteri bulan kişidir. Bülent B., bizim etap işlerimizi yapan şoförlük yapan, elektrik su faturalarını götürüp yatıran ve bunun gibi işleri yapan kişidir. Erdal Içten’nun ödenti borçları nedeniyle iş yeri ile ilgili ihtiyaçları karşılaması için ona yaptırmıştı” diye konuştu.

Kübra Boyraz’ı iki kere gördüğünü, birincil dolgusunu da kendisinin yaptığını anlatan Dr. Özsoyeri, şunları söyledi:

“Kübra Bayan, Ömer E.’nin randevu verdiği ve Beylikdüzü’nde bulunan iş yerine gelen müşterilerden biridir. İlk etapta 7 Temmuz’da Kübra Bayan geldi ve ilk görüşmeyi ben yaptım. Kalça dolgusu yaptırmak istediğini söyledi. Ben ilk işlemi yaptım. Hiçbir sorun olmadan da kendisi gitti. Sonradan 19 Eylül’de yeniden randevu verilmiş. Kübra Bayan 19 Eylül’de geldi ve kendisiyle oturduk. Uzun süre konuştuk. Boyun fıtığı olduğum için kendisine işlem yapamayacağımı Kübra Hanım’a söyledim. O da cilalı problem yok yarın gelirim dedi lakin, Erdal Dürüst bana hitaben ben yaparım dedi. sonradan Erdal Bey ve Kübra Hanım odaya girdiler. Ben de odaya girdim oysa, sonra bana telefon geldi, ben odadan çıktım.”

‘AH DİYE BİR SES DUYDUK’

Dr. Özsoyeri kapı çalınca odadan çıktığını ve kısa süre sonra odadan ah diye bir ses duyulduğunu söylediği ifadesinde şunları anlattı:

“O arada kapı çaldı, Bülent Bey geldi. Bülent Bey ile biz koridorda yürürken ah diye bir ses duyduk. Erdal Bey’in elinde şırınga vardı. Onu da gördük. Kübra Bayan odadan çıkarak salona geldi. Birazcık oturdu, sonra benim tansiyonum düştü dedi. Kendisine ayran verdik, olur ya kan şekeri düşmüş olabileceğini düşündüğümden, lokum verdik. Sonradan Kübra Hanım ben iyiyim dedi. Balkona çıktık, biraz sohbet ettik. Sonra Kübra Hanım benim tansiyonum basmakalıp düşmüş sanırım dedi. Ben de sizi hastaneye götürelim dedim. Sonradan bunu birkaç kere tekrarladım. Ama kendisi hiçbir şekilde bunu kabul etmedi.”

Boyraz’ın hastaneye giderse annesinin kendisine kızacağını söylediğini ileri süren Dr. Özsoyeri, “Hastaneye gidersem annem bana kızar, dedi. Sonra biz de ‘sizi evinize bırakalım’ dedik. Yeni taşındıkları için oturduğu evin adresini bilmiyordu. Annesine telefon ederek oturduğu sitenin adresini öğrendi. Sonra biz de Erdal Bey, Kadriye Bayan, Ömer Bey ve Bülent Bey ile Erdal Beyin arabasıyla Kübra Hanımı evine götürdük. İş yerimiz orada olduğu için Erdal Bey, Ömer Bey ve Bülent Beyle İzmir’e döndük. Ömer Bey bana Kübra Hanımın öldüğünü söyledi. sosyal ağ hesabından araştırdığımda öldüğünü öğrendik. daha sonra polisler bizi arayarak ifadeye çağırdılar. Biz de bitmiş İzmir’den açıklamak üzere İstanbul’a geldik” diye konuştu.

‘ERDAL DOGRU DOKTORLUGA ÖZENİYOR, HAKKINDA ÜÇ DAVA VAR’

Dr. Özsoyeri, 32 yıllık iş hayatında hiçbir davası olmadığını ifade ederek, “Mesleğimle ilgili hiçbir kusurum yanlış bir işlemim yoktur. Ancak Erdal Beyin yapmış olduğu kusurlu işler dolayısıyla hakkında çoğu dava bulunmaktadır. L.Ş., A.Y. ve halen süren R.H. isimli kişilerle ilgili davası var. Erdal Dürüst ilkokul mezunudur tıbbi müdahale yapma yetkisi yoktur. Ancak buna karşın kendisi doktorluğa özenmektedir, çoğu tıbbi müdahalede bulunmuştur. O gün ben Kübra Hanıma tıbbi müdahalede bulunmasına müsaade ettim çünkü ben onun yanına çalışıyorum. Kendisi benim patronumdur. İtiraz etmiş olsam beni işten kovardı. Ben hekimim benim vücut yapısı bilgim var. Böyle bir olaya ben neden olamam. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu