Siyaset

Kuveyt’in yeni Veliaht Prensi ant etti

Kuveyt’te Şeyh Mişaal Al-Ahmad el-Ahmed el-Cabir es-Sabahleyin, Kuveyt’in yeni Veliaht Prensi seçildikten sonradan yemin etti.

Kuveyt Emiri Sabahleyin el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın hayatını kaybetmesinin peşinde eski Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir Kuveyt’in yeni emiri oldu. Kuveyt yeni Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabahtan, Şeyh Mişaal Al-Ahmad el-Ahmed el-Cabir es-Sabahtan’ı Kuveyt’in Veliaht Prensi olarak duyurdu. Kuveyt Milli Meclis’te seçilen Şeyh Mişaal, yeni Veliaht Prensi olarak yemin etti.Yeni Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Mişaal yemin töreninde Kuveyt anayasasına tarafından ve bulunduğu demokratik yol çerçevesinde görevini sürdüreceğini vurguladı. Mişaal halkın katılımını yükseltmeye, sevgi ve zevk ruhunu yaymaya da laf verdi.

1940 doğumlu Şeyh Mişaal Al-Ahmad el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt’in 10. Emirinin yedinci oğlu ve 29 Eylül’de vefat eden Kuveyt Emirinin erkek kardeşi. Mişaal Al-Ahmad 2004 yılından bu yanlamasına Kuveyt Ulusal Muhafızları’nda şef yardımcısı olarak tahsis yapmıştı. – KUVEYT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu