Teknoloji

Lamborghini, Eylül Ayında Satış Rekoru Kırmayı Başardı

Süper araba denildiğinde akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan Volkswagen çatısı altındaki Lamborghini, satılma riskiyle karşısında karşıya gelmiş durumda. Ancak İtalyan süper otomobil üreticisi, eylül ayındaki satmak rakamlarıyla neden satılmaması gerektiğini üst şirketine gösterdi.

Lamborghini, diğer Volkswagen markaları gibi ya da bir diğer yüksek performanslı araç üreticisi Porsche gibi yüksek satmak rakamlarına ulaşamasa da eylül ayında rekor sayıda araç satışı gerçekleştirdi: 738. Sayı ilk bakışta çok yüksek gibi gelmese de ultra lüks otomobil klasmanında yer aldığını ve COVID-19 salgınını düşünecek olursak şirket için epeyce güzel bir sayı olduğunu söylemek gerekiyor.

Lamborghini, eylül ayında rekor kırdı

lamborghini, lamborghini logo

Satmak rakamlarına kadar son üç ay içerisinde 2.083 araba satışı gerçekleştirildi. Lamborghini Urus, geçtiğimiz temmuz ayında 10.000’inci satışını gerçekleştirdi ve Lamborghini Aventador ile kafa kafaya gelmiş oldu.

Markanın en çok satan modellerinden olan Huracan Evo‘nun yanı sıra Huracan RWD Spyder, Sian Roadster ve Essenza SCV12 gibi yeni modeller de şirketin yüzünü güldürmeyi başaran otomobiller oldu.

Kısa bir vakit daha sonra F1 CEO’su olacak olan Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, “Bu sonuçlar oldukça gurur verici, senelerdir yaptığımız çalışmaları doğrulamış oldular” dedi. Domenicali, ekiplerinin büyük bir elastikiyet, sağduyu ve harekete geçmeye hazır bir koşul sergilemesi tamamen büyük bir belirsizliğin üstesinden geldiklerini dile getirdi. Müşteriler ve tutkunlarla iletişime aşmak için yeni yollar deneyimlediklerini söyleyen Domenicali, yeni hedeflere yürümeye de devam ettiklerini dile getirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu