Teknoloji

LG’nin 85 Bin Dolarlık Katlanabilir Televizyonu Gelecek Ay Satışa Sunulacak

Dünyanın en popüler televizyon markaları aralarında yer alan Güney Kore devi LG Electronics, önümüzdeki ay büyük beklentilere sahip yeni TV’sini satışa sunacak. LG’nin bir kutunun içinden yükselerek çıkan ve 65 inçlik bir boyuta ulaşan zeki TV’si “Signature OLED RX”, başlangıçta geçtiğimiz sene ABD’de düzenlenen CES Fuarı’nda karşımıza çıkmıştı. 

Arkasında bir görüş paneli olmadığı için serbestçe bükülebilen bir OLED ekran kullanılarak geliştirilen bu TV, Seul’de düzenlenecek etkinliğin ardından ekim ayının sonunda piyasaya sürülecek. Televizyonun fiyatı ise görmeye alışılmış olmadığımız dek yüksek. 

lg katlanabilir tv

LG Signature OLED RX TV’nin fiyatı ne değin?

LG’nin ihtilal niteliği taşıyacak televizyonu, fiyat olarak da fark yaratmayı başarıyor. Güney Kore’de 100 milyon Won (85.400 Dolar) fiyat etiketine sahip olacak televizyon, ülkemizde vergiler hariç 660 bin TL’nin üstüne bir fiyata sahip olacak.

3 bambaşka görünüme sahip

lg 85 bin dolarlık tv

LG’nin yeni TV’si, odanıza en iyi şekilde harmoni karşılamak için 3 farklı seçenekle geliyor. İsterseniz bütün televizyonu kutusunun içine ayarlamak mümkünken, isterseniz satır görünümü (televizyonun yalnızca bir kısmının gösterildiği dış görünüş modeli) isterseniz de bütün görünüme alabilirsiniz.

Diğer donanım özellikleri

LG’nin amiral gemisi TV’si olacak Signature OLED RX TV, şirketin öteki 2019 OLED serisi televizyonlarında da olan 2. cins Alpha 9 akıllı işlemciyle karşımıza çıkıyor. ThinQ AI desteği ile yeni ekran algoritmalarını, Amazon Alexa ve Google Tezgâhtar gibi sanal asistanları da destekleyen televizyon, HDMI 2.1 temas girişiyle yüksek kare hızı (HFR) desteği, gelişmiş ses kanalı (eARC), istikrarsız yenileme hızı (VRR), otomatik düşük gecikme modu (ALLM) ve Dolby Atmos özellikleriyle karşımıza geliyor. 

100 milyondan fazla kendinden aydınlatmalı piksele sahip LG OLED TV, en derin siyahları ve en realist görüş kalitesini kullanıcılara sunmayı vadediyor. 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu