BasketbolSpor

Los Angeles Clippers, Doc Rivers ile yollarını ayırdı

Los Angeles Clippers, takımın 7 sene boyunca başantrenörü olan Doc Rivers ile yollarını ayırdı. Rivers yayımladığı mesajda, “Bu işi aldığımda hedefim Clippers’a üstünlük getirmekti. Hedeflerimin çocuğunu gerçekleştirebilmeme karşın hepsini başaramadım” dedi.

Los Angeles Clippers, Doc Rivers ile yollarını ayırdı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) Batı Konferansı takımlarından Los Angeles Clippers, başantrenör Doc Rivers ile yollarını ayırdı.

Kulüpten yapılan açıklamaya kadar, iki taraflı uzlaşma sonucu 58 yaşındaki Rivers’ın görevine son verildi.

Rivers, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bana Koç’unuz olmama müsade verdiğiniz ve destekleriniz için teşekkürler. Bu işi aldığımda hedefim Clippers’a şampiyonluk getirmekti. Hedeflerimin çocuğunu gerçekleştirebilmeme karşın hepsini başaramadım” dedi.

LA Clippers’ın ayrılığın karşılıklı anlaşarak olduğunu açıklarken, ekip sahibi Steve Ballmer, Rivers’a ‘ölçülemez şekilde teşekkür borçlu’ olduğunu söyleyerek, “Doc, Clippers için müthiş bir Koç’tu, çalkantılı günlerde defalarca sağlam durdu. Fazla maç kazandı ve takımın temelini attı” ifadelerini kullandı.

Rivers yönetimindeki 7 sene boyunca normal sezonda 356 galibiyet, 208 mağlubiyet elde eden Clippers, 6 kez yükseldiği play-off’larda ise 27 galibiyet, 32 mağlubiyet aldı.

Tecrübeli çalıştırıcı, daha önce 4 yıl Orlando Magic’i çalıştırmış, 9 yıl görev yaptığı Boston Celtics ile 2008’de NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu