Siyaset

Lübnan İnsani Yardım Konferansı Kasım’a ertelendi

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ekim ayında Paris‘te yapılması planlanan Lübnan için İnsani Destek Konferansı’nın Kasım‘a ertelendiğini duyurdu.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ekim ayı sonunda başkent Paris’te yapılması planlanan Lübnan için İnsani Yardım Konferansı’nın Kasım ayına ertelendiğini duyurdu. Fransa Ulusal Meclisi’nde tanımlama yapan Jean-Yves Le Drian, Meclis’in Dışişleri Komitesi huzurunda Lübnan konusundaki uluslararası bağlantı grubunun yeni bir hükümet kurma şartını tekrar etmek için önümüzdeki günlerde toplanacağını açıklama etti.

Lübnan’da yeni bir hükümet kurulmasını koşul koşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, hükümet belirlemek için geçen sürenin yardımın teslim süresini de geciktiğini vurgulamış ve yeni hükümet kuramayan Lübnanlı siyasetçileri kendi çıkarları uğruna ülke çıkarlarını feda etmekle suçlamıştı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun ise yeni bir hükümetin kurulmasına karşın parlamento istişarelerinin 15 Ekim’de başlayacağını duyurdu. – PARİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu