FutbolSpor

Mafya kulüplerin içinde

Ahmet Nur Çebi’nin suç örgütü lideri Sedat Peker’in manevi oğlu olarak bilinen Olgun Peker’le beraber transfer görüşmesi yapması tepki çekti

Mafya kulüplerin içinde

VOLKAN ATEŞ

Aktarma dönemi önceki gün sona erdi. Kulüpler kadrolarına son takviyelerde bulunurken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin aktarma görüşmesi yaparken sosyal medyaya yansıyan bir görüntüsü büyük akustik uyandırdı. Çebi görüşmede bulunurken yanına yer alan isimler tepki geçti. Videoda geçmişte Giresunspor başkanlığı görevinde bulunmuş ve kulüplerde devir alması yasaklanmış olan Olgun Peker’in de yer aldığı görülüyor.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in manevi oğlu olarak tanıdık Olgun Peker, soyadını Peker’e olan hayranlığı sebebiyle duruşma kararıyla değiştirmişti. İstanbul 9. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen ve Sedat Peker’in 14 sene 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı ‘Kelebek operasyonu’ davasında Olgun Peker de farklı alanlara yönlendirilmiş hapis cezalarına çarptırılan sanıklar arasındaydı.

KULÜPLERDE ATAMA ALMASI YASAKLANMIŞ

İstanbul 16. Ağır Canice Mahkemesi, 2 Temmuz 2012 tarihinde Olgun Peker’in haksız çıkar sağlamak nedeniyle örgüt kurup yönetmek, konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit, resmî belgede sahtecilik ve şike gerçekleştirmek suçlarını işlediğine hükmetti. Mahkeme, Olgun Peker hakkında spor kulüplerinde ve federasyonlarda ödev yapmaktan yasaklama” ve “stadyumlara giriş yasağı” kararları verdi. Takriben 10 yıl 7 ay hapis cezası ile cezalandırılan Peker, kararı temyiz etti. 17 Ocak 2014 tarihinde Yargıtay 5. Cinayet Dairesi hakkındaki mahkeme hükümlerini onandı. Peker’in bu nedenle yeniden profesyonel spor kulüplerinde görev alması yasaklandı.

SİNAN ENGİN-ÇAKICI İLİŞKİSİ

Hatırlanacağı üzere 2004’te dönemin Beşiktaş menajeri Sinan Engin’in bir diğer kabahat örgütü lideri Alaatin Çakıcı’yla ilişkisi ayyuka çıkmış ve Çakıcı’nın akrabaları Ali, Gönül, Aytuğ ve Fahrettin Çakıcı’ya da Beşiktaş Spor Kulübü antetli ve imzalı belgelerle vize alındığı tespit edilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu